Mobilny internet na święta: u którego operatora opłaca się najbardziej?

fot. © guukaa - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © guukaa - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © guukaa – bank zdjęć Fotolia.com

Święta to doskonała okazja do złapania tańszej i bardziej korzystnej oferty. Co proponują najwięksi operatorzy?

Internet mobilny na kartę nie jest już nowością. Staje się w dość szybkim tempie standardem i rzeczą niezbędną, szczególnie dla pracujących w ciągłych rozjazdach i tych, którzy muszą być dostępni 24/7. Jako pierwszą przeanalizujmy ofertę sieci Play.

Play

Nowością jest starter o wartości 50 zł ważny aż przez 12 miesięcy. Co miesiąc mamy do dyspozycji 1 GB, co na pierwszy rzut oka wydaje się dość lichą ilością. Jednak gdy weźmiemy pod uwagę,że z tabletu korzystamy głównie w zasięgu WiFi, może to być bardzo korzystna opcja.

play0

Jeżeli ktoś przekracza wszelkie dostępne limity na internet, w ofercie Play także znajdzie coś dla siebie. Za 45 zł miesięcznie dostajemy nielimitowany dostęp do mobilnego internetu.

play1

Sieć przygotowała także inne, bardziej niestandardowe pakiety: dzień bez limitu (4 zł), weekendy bez limitu (10 zł za wszystkie weekendy w miesiącu), nocny transfer (także za 10 zł przez miesiąc w godzinach 0:00 – 8:00) oraz formułę WWW (przeglądanie stron za 5zł/mies). Dostępny jest także nowy starter, z 300 MB limitem, który możemy użyć, aby przetestować zasięg i działanie internetu Play w naszej lokalizacji.

play2

T-Mobile

Ta sieć oferuje kilka pakietów internetu na kartę. 1,3 i 6 GB to podstawowe opcje wyboru, które kosztują kolejno: 10,20 i 30 zł. Do tego dochodzą startery 1GB i 500 MB za 5 zł. Dostępny jest także dzienny, 250 MB internet za 2 zł. Warto dodać, że dzięki mobilnemu biuru obsługi klienta, dostępnego na laptopie, tablecie i smartfonie, możemy zarządzać swoim kontem, doładowywać je według potrzeb, aktywować usługi dodatkowe oraz sprawdzać stan dostępnych środków.

tmobile

Orange

W Orange internet mobilny oferowany jest w dwóch taryfach: Orange Free i Orange Smart. Ta pierwsza dotyczy użytkowników laptopów, komputerów i tabletów. Za każde doładowanie otrzymamy odpowiedni bonus w postaci dodatkowego limitu do wykorzystania oraz bezpłatny transfer danych na w ramach usługi Orange Cloud.

orange0

Druga taryfa Orange Smart to oferta dla użytkowników smartfonów. Do korzyści z poprzedniej taryfy dodajemy jeszcze bezpłatny dostęp do Facebooka.

orange1

Plus

Polski pionier w wprowadzaniu technologii LTE także przedstawia dosyć obszerną ofertę internetu na kartę. Ceny sa oczywiście zbliżone do ofert konkurencji, jednak oferty doładowań do 30 zł przedstawiają się korzystniej niż np. w Play czy Orange. Plus oferuje transfer nocny (od 1:00 do 7:00), w czasie którego mamy do wykorzystania 50 GB przez 30 dni. W dodatku całą kwotę doładowania możemy wykorzystać na transfer danych. A jeżeli doładowujemy konto regularnie, do każdego doładowania dostaniemy 10% środków gratis.
Startery dostępne są już od 9 zł(300 MB) i 15 zł (1 GB).

plus

Z pewnością co jakiś czas możemy spodziewać się nowych, korzystniejszych ofert internetu na kartę wraz z upowszechnianiem się internetu mobilnego oraz urządzeń mobilnych. Najważniejsze w przypadku takiego internetu jest zasięg sieci. A więc, przed skorzystaniem z oferty jakiegokolwiek operatora sprawdźmy na jego stronie mapy zasięgu.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.