Mobilne fakturowanie – nowa aplikacja inFakt.pl dla Androida

fot. © Creativa - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Creativa - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Creativa – bank zdjęć Fotolia.com

Wystawienie faktury w aplikacji mobilnej inFakt.pl to kwestia paru chwil. Wystarczy podać NIP i wpisać kod z obrazka, a dane do faktury pobiorą się automatycznie. Fakturę można wysłać do klienta e-mailem prosto z telefonu.

Dzięki niej możliwe jest wystawianie faktur, a także zapisywanie danych klientów i produktów w dowolnym miejscu i czasie. Aplikacja jest już gotowa do pobrania za darmo z Google Play.

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Wystawienie faktury w aplikacji mobilnej inFaktu wymaga wypełnienia prostego formularza. Jest to o tyle łatwe, że nie trzeba znać pełnych danych klienta. Wystarczy podać NIP, a dane pobiorą się automatycznie z GUS-u. Tak pobrane dane można zapisać w aplikacji, aby szybko skorzystać z nich w przyszłości.

Szczególnie wygodny sposób wystawienia nowej faktury polega na wybraniu jednej z uprzednio wystawionych faktur i użyciu funkcji „wystaw podobną”. Dzięki temu można łatwo wystawić fakturę, w której tylko niektóre dane ulegają zmianie, np. data, cena, czy nazwa produktu.

Inne funkcje aplikacji mobilnej inFaktu dla smartfonów z Androidem:
• wysyłka faktur do klientów e-mailem prosto z aplikacji,
• zapisywanie klientów i produktów oraz korzystanie z danych zapisanych w aplikacji www,
• lista wszystkich wystawionych faktur,
• zapisywanie numerów kont bankowych,
• oznaczanie faktur jako „zapłacone”,
• integracja z kontem www inFakt.pl.

Połączenie aplikacji z kontem użytkownika dostępnym na komputerze oznacza, że faktura wystawiona w smartfonie jest dostępna także po zalogowaniu do inFaktu przez www i odwrotnie. Analogicznie jest w przypadku innych danych. Dzięki temu aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt.

Aplikację inFaktu na Androida można pobierać za darmo z serwisu Google Play. W aplikacji można założyć darmowe konto testowe inFakt.pl, które jest dostępne także po zalogowaniu przez www. Darmowe konto pozwala testować fakturowanie w aplikacji i wersji www wystawiając do 3 faktur w miesiącu.

Ponadto bezpłatne konto w wersji www pozwala przetestować Program do Księgowości przez 30 dni oraz skorzystać z 60-dniowego testu obsługi księgowej przez Biuro Rachunkowe inFakt.

Aplikacja mobilna dla Androida dołączyła do aplikacji dla iPhone’a, którą inFakt wydał w maju 2014 r. Program dedykowany urządzeniom marki Apple, oprócz wystawiania faktur, umożliwia m.in. wykonywanie zdjęć faktur kosztowych, które można wysyłać wprost do księgowej w inFakcie. Daje także dostęp do rozliczeń księgowych, w tym do przychodów i kosztów, kwot podatków, a także kwot składek ZUS. Te funkcje zostaną udostępnione w aplikacji inFaktu dla Androida już wkrótce.

Pobierz aplikację:
Android

Źródło: informacja prasowa


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.