Mobiconf nakręca mobilną ewolucję w Europie Środkowej

fot. materiały od organizatora

fot. materiały od organizatora

Za nami tegoroczna edycja Mobiconf Conference. Na scenie wydarzenia pojawili się przedstawiciele światowych firm takich jak Apple, Zalando, Facebook, Pinterest, Asos czy Miquido. O czym opowiedzieli uczestnikom konferencji?

Nie tak dawno Microsoft i Google zorganizowali w Polsce jedne z najważniejszych konferencji branży IT na świecie. Branża mobile także spotyka się w tej części Europy. To nie jest przypadek. Do Krakowa przybyło ponad 400 prawdziwych geeków pochłoniętych aplikacjami mobilnymi, kodowaniem i design. Pojawili się prelegenci ze znanych na całym świecie firm. Było dużo praktycznej wiedzy i jedna impreza – tak w skrócie można podsumować czwartą edycję Mobiconf.

Wiedza i doświadczenie – to cała idea Mobiconf

Mobiconf to konferencja o międzynarodowym charakterze nastawiona na dzielenie się unikalną wiedzą z zakresu developmentu na platformy iOS oraz Android, a także projektowania UX i wykorzystania mobile w biznesie.

Zdobycie nowych doświadczeń oraz networking – to najczęściej wskazywana motywacja do udziału w Mobiconf. Tegoroczni prelegenci wysoko podnieśli poprzeczkę. Twórczo o UI i UX mówił Raymond Ho (Visual Lead w Zalando) oraz Johan Adda, który przez wiele lat tworzył projekty dla Apple. Pierwszy z nich uczył jak tworzyć UX we właściwy sposób i czym on naprawdę jest dla użytkownika. Z kolei Adda skupił się na przyszłości mobile, zmianach i trendach jakie pojawiają się w tym obszarze, jak chociażby: projektowanie biometryczne, zmiana pojmowania i roli projektów tylko responsywnych, innowacje w tworzeniu zabezpieczeń i haseł czy siła i oddziaływanie video oraz social mediów.

fot. materiały od organizatora

Raymond Ho/ fot. materiały od organizatora

Ścieżka iOS oceniona na 5+

Ze ścieżki iOS warto wspomnieć o prezentacjach m.in. Johna Sundella (Hyper) i Rahula Malika (Pinterest), tym bardziej, że obydwaj otrzymali nagrodę Top Speaker Award przyznawaną przez uczestników. John skupił się na projektowaniu API w Swift, przekazał zbiór dobrych praktyk, które mogą pomóc każdemu programiście w tworzeniu lepszych rozwiązań, przy mniejszym nakładzie pracy. Temat okazał się być na tyle pożądany, że pośród uczestników padały głosy o zastosowaniu tego podejścia także w innych językach programowania. Z kolei Rahul Malik swoją prezentację oparł na doświadczeniach i problemach w pracy developerów w Pinterest. Dzięki temu było ciekawie i konkretnie.

Android z coraz większą publicznością

Nowości na platformie Android przyciągały pełną salę uczestników. Świetne recenzje zebrały prezentacje m.in. „Migrating a mature code base to Kotlin”, którą przygotował Savvas Dalkitsis (Principal Software Engineer at ASOS) oraz „Building UI Consistent Android Apps” autorstwa Nicola Corti – programisty z Yelp. Jak wskazywali uczestnicy, migrowanie dojrzałego kodu zawsze stanowi wyzwanie, dlatego poznanie doświadczeń Savvasa było bezcenne.

fot. materiały od organizatora

fot. materiały od organizatora

Integracja & networking

Bez nich konferencje nie mają większego sensu. Organizator konferencji Miquido zadbał, by uczestnicy mogli się zrelaksować. W przerwach czekało na nich stoisko z retro grami i komputerami, a wieczorem Mobiconf przejął kontrolę nad klubem B4 w samym sercu Krakowa.

fot. materiały od organizatora

fot. materiały od organizatora

Dla zainteresowanych: kilka prezentacji będzie wkrótce udostępnionych dla wszystkich w formie nagrania video, stąd też warto śledzić profile wydarzenia na Facebooku i Twitterze.

Portal MobileClick jest patronem medialnym wydarzenia.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.