Mobiconf nakręca mobilną ewolucję w Europie Środkowej

fot. materiały od organizatora

Za nami tegoroczna edycja Mobiconf Conference. Na scenie wydarzenia pojawili się przedstawiciele światowych firm takich jak Apple, Zalando, Facebook, Pinterest, Asos czy Miquido. O czym opowiedzieli uczestnikom konferencji?

Nie tak dawno Microsoft i Google zorganizowali w Polsce jedne z najważniejszych konferencji branży IT na świecie. Branża mobile także spotyka się w tej części Europy. To nie jest przypadek. Do Krakowa przybyło ponad 400 prawdziwych geeków pochłoniętych aplikacjami mobilnymi, kodowaniem i design. Pojawili się prelegenci ze znanych na całym świecie firm. Było dużo praktycznej wiedzy i jedna impreza – tak w skrócie można podsumować czwartą edycję Mobiconf.

Wiedza i doświadczenie – to cała idea Mobiconf

Mobiconf to konferencja o międzynarodowym charakterze nastawiona na dzielenie się unikalną wiedzą z zakresu developmentu na platformy iOS oraz Android, a także projektowania UX i wykorzystania mobile w biznesie.

Zdobycie nowych doświadczeń oraz networking – to najczęściej wskazywana motywacja do udziału w Mobiconf. Tegoroczni prelegenci wysoko podnieśli poprzeczkę. Twórczo o UI i UX mówił Raymond Ho (Visual Lead w Zalando) oraz Johan Adda, który przez wiele lat tworzył projekty dla Apple. Pierwszy z nich uczył jak tworzyć UX we właściwy sposób i czym on naprawdę jest dla użytkownika. Z kolei Adda skupił się na przyszłości mobile, zmianach i trendach jakie pojawiają się w tym obszarze, jak chociażby: projektowanie biometryczne, zmiana pojmowania i roli projektów tylko responsywnych, innowacje w tworzeniu zabezpieczeń i haseł czy siła i oddziaływanie video oraz social mediów.

fot. materiały od organizatora

Raymond Ho/ fot. materiały od organizatora

Ścieżka iOS oceniona na 5+

Ze ścieżki iOS warto wspomnieć o prezentacjach m.in. Johna Sundella (Hyper) i Rahula Malika (Pinterest), tym bardziej, że obydwaj otrzymali nagrodę Top Speaker Award przyznawaną przez uczestników. John skupił się na projektowaniu API w Swift, przekazał zbiór dobrych praktyk, które mogą pomóc każdemu programiście w tworzeniu lepszych rozwiązań, przy mniejszym nakładzie pracy. Temat okazał się być na tyle pożądany, że pośród uczestników padały głosy o zastosowaniu tego podejścia także w innych językach programowania. Z kolei Rahul Malik swoją prezentację oparł na doświadczeniach i problemach w pracy developerów w Pinterest. Dzięki temu było ciekawie i konkretnie.

Android z coraz większą publicznością

Nowości na platformie Android przyciągały pełną salę uczestników. Świetne recenzje zebrały prezentacje m.in. „Migrating a mature code base to Kotlin”, którą przygotował Savvas Dalkitsis (Principal Software Engineer at ASOS) oraz „Building UI Consistent Android Apps” autorstwa Nicola Corti – programisty z Yelp. Jak wskazywali uczestnicy, migrowanie dojrzałego kodu zawsze stanowi wyzwanie, dlatego poznanie doświadczeń Savvasa było bezcenne.

fot. materiały od organizatora

fot. materiały od organizatora

Integracja & networking

Bez nich konferencje nie mają większego sensu. Organizator konferencji Miquido zadbał, by uczestnicy mogli się zrelaksować. W przerwach czekało na nich stoisko z retro grami i komputerami, a wieczorem Mobiconf przejął kontrolę nad klubem B4 w samym sercu Krakowa.

fot. materiały od organizatora

fot. materiały od organizatora

Dla zainteresowanych: kilka prezentacji będzie wkrótce udostępnionych dla wszystkich w formie nagrania video, stąd też warto śledzić profile wydarzenia na Facebooku i Twitterze.

Portal MobileClick jest patronem medialnym wydarzenia.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.