Mapy Google wprowadziły nowe możliwości dla użytkowników iOS

źródło: shutterstock.com

Użytkownicy systemu operacyjnego iOS powinni być zadowoleni. Google postanowiło bowiem do swoich map dodać nowe funkcje w CarPlay oraz aplikację do Apple Watch.

Mapy Google i Apple Watch

Nowa aplikacja od Google dla Apple Watch nie będzie różniła się zbyt wiele od tej na iOS. Użytkownicy tego inteligentnego zegarka będą mogli z łatwością otrzymywać informacje o drodze podczas jazdy samochodem, rowerem, czy pieszej wędrówki. Jak czytamy na blogu giganta, użytkownik zaczynający swoją trasę nawigacyjną na telefonie może ją dokończyć za pomocą zegarka. Ta natomiast, pokaże drogę, zaczynając od punktu, w którym została przerwana.

źródło: blog.google.com

Nowe funkcje CarPlay

Od teraz, na pulpicie nawigacyjnym CarPlay będzie możliwość przełączania lub wstrzymania utworów z ulubionej aplikacji multimedialnej bez wychodzenia z nawigacji. Dlatego każdego, kto lubi podróżować przy dźwiękach ulubionego podcastu lub zespołu na pewno przestanie denerwować wyłączanie się aplikacji za każdym razem, gdy chce przełączyć plik audio. Podobnie będzie wyglądała też kwestia sprawdzenia kalendarza. Włączając kalendarz, z ekranu naszej nawigacji nie zniknie droga. A będzie to możliwe dzięki temu, że podzieli się on na dwie części.

źródło: blog.google.com

Ułatwienie dla użytkowników

To być może niezbyt duża, lecz na pewno znacząca zmiana w Mapach Google. Przede wszystkim dlatego, że jest to ogromne ułatwienie zarówno dla fanów Apple Watch, jak i CarPlay. Spowoduje to mniejsze zakłócenia w dostępie do nawigacji proponowanej przez mapy Google. Poprawi też dostępność do niej bez względu na to, jakim urządzeniem się posługujemy. A ponieważ Mapy Google to jeden z częściej wybieranych sposobów na znalezienie właściwej drogi w podróży, zmiana ta na pewno ucieszy wielu. Zwłaszcza tych, którzy nie wyobrażają sobie podróży i bez mapy i bez dobrej muzyki czy podcastu w głośnikach.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.