Ma 7 lat i stworzył charytatywną grę mobilną

Greedy-LadderSiedmiolatek z Londynu stworzył grę mobilną we współpracy z polskimi programistami. Dochód ze sprzedaży Greedy Ladder zostanie przeznaczony na fundację charytatywną dla dzieci.

Od dzisiaj gra Greedy Ladder jest już dostępna w wersji na iPhone’a i iPada. Zaprojektowana przez Dhyan’a Ruparel’a, 7-letniego ucznia Finton House School w Londynie gra mobilna Greedy Ladder została stworzona na rzecz Fundacji Szpitala Great Ormond Street.

Szpital Great Ormond Street jest jednym z najlepszych na świecie szpitali dziecięcych z jednym z największych w tym zakresie dedykowanym oddziałem pediatrycznym w Wielkiej Brytanii. Pionierskie badania naukowe i prowadzone terapie dają nadzieję dzieciom z Wielkiej Brytanii i zagranicy, które chorują na najrzadsze, najbardziej skomplikowane, często zagrażające życiu choroby.

Greedy Ladder to gra wyścigowa, w której można ścigać się w sześciu miastach od Londynu aż po Nowy Jork. Idea jest bardzo prosta, należy jak najszybciej wspiąć się po drabinie. Ważne jest jednak, by w drodze na szczyt dobrze się odżywiać, np. zbierając owoce i regionalne przysmaki zamiast słodyczy.

Pomysł na grę narodził się ponad pół roku temu, kiedy Dhyan wraz z ojcem uczestniczyli w jednym z Hackathonów w Gliwicach. Pod koniec wydarzenia, Dhyan miał już zaprojektowane logo i fabułę gry. Od tego czasu wspólnie z zespołem polskich programistów pracował nad stworzeniem aplikacji mobilnej. Warto podkreślić, że młody twórca osobiście nagrał również wszystkie dzięki oraz zaprojektował firmowe naklejki i koszulki.

greedy_ladder_london phone1

greedy_ladder_greedy phone1

greedy_ladder_character ipad

Grę można pobrać bezpłatnie z App Store i ścigać się za darmo po Londynie. Dochód z odblokowania dodatkowych miast: Agra, Hong Kong, Paryż czy Tokio przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Gra powstała we współpracy z gliwicką agencją Jazzy Innovations, przy udziale www.atform.pl. Szczegółowe informacje na temat Greedy Ladder dostępne są na stronie internetowej: www.greedyladder.com.

Fundacja dla dzieci Szpitala Great Ormond Street musi zebrać 50 milionów funtów rocznie aby móc odbudować i wyremontować szpital, oraz zapewnić niezbędne wyposażenie i finansowanie badan nad najefektywniejszymi metodami leczenia dzieci.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.