Lokalizacje punktów szczepień dostępne na Mapach Google

źródło: shutterstock.com

Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym można sprawdzić w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19.

Zmiany od Google w obliczu COVID-19

Od początku pandemii Google stara się, aby produkty pomagały Wam w znalezieniu wiarygodnych informacji o koronawirusie. Firma dba, by użytkownicy mogli lepiej zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie swoich rodzin i bliskich. Aby pomóc dostosować się do tej nowej normalności, uruchomiono m.in. alert SOS w wyszukiwarce, a także dodano do Map Google prawie 250 nowych funkcji i ulepszeń, w tym warstwę danych COVID.

Lokalizacje punktów szczepień

Teraz, gdy zwiększane są wysiłki w zakresie szczepień, Google szuka nowych pomysłów na wspieranie w nawigowaniu tego procesu. Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym możemy sprawdzić w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19. Wcześniej funkcja ta została uruchomiona między innymi w USA, Kanadzie, Indiach i Francji.

źródło: materiały Google

Dostępność punktów szczepień na Mapach wprowadzamy we współpracy z Narodowym Programem Szczepień. Dane o tych lokalizacjach będą regularnie aktualizowane.

Źródło: informacja prasowa Google


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.