Lenovo Yoga Tablet 2 – tablet dla miłośników podróży bez prądu [TEST]

Lenovo Yoga Tablet 2 znakomicie sprawdza się jako urządzenie do czytania e-magazynów.

Yoga na co dzień

Czas podsumować, jak Lenovo Yoga Tablet 2 sprawdza się na co dzień. Testując urządzenie przede wszystkim używałem go do czytania prasy w wersji elektronicznej, przeglądania serwisów www, kilku gier oraz słuchania muzyki za pomocą Spotify.

Zacznijmy od tego ostatniego, gdyż tutaj pojawił się niewielki zgrzyt – nie wiem, czy to jakiś błąd w moim urządzeniu czy jest to cecha wszystkich tabletów z serii Yoga 2. Otóż parując tablet z głośnikiem Bluetooth Creative D200, a następnie odpalając na takim duecie muzykę za pomocą Spotify bardzo często pojawiały się przerwy w transmisji dźwięku. Nie były one wynikiem jakości połączenia internetowego, gdyż przerwy miały miejsce również podczas słuchania playlisty w trybie offline. „Zgrzyty” i zacięcia muzyki, charakterystyczne dla sytuacji, kiedy np. urządzenia Bluetooth są znacznie oddalone od siebie bądź rozdzielają je grube ściany, zdarzały się nawet w momentach, kiedy tablet leżał kilka centymetrów od głośnika. Zgłosiłem problem do Lenovo, które nie doszukało się podobnego problemu w testowanych przez siebie urządzeniach. Kolejny test przeprowadziłem z głośnikiem Bluetune Solo i ku mojemu zaskoczeniu… tam ten problem nie występował. W związku z czym, albo miałem do czynienia z felernym urządzeniem, albo po prostu Yoga 2 „nie lubi” się z głośnikami z serii Creative D200.

Lenovo-Yoga-Tablet-2-test-09

Lenovo-Yoga-Tablet-2-test-10

Lenovo-Yoga-Tablet-2-test-11

Tyle narzekania. Teraz przejdźmy do tego, co wywołało u mnie pozytywne emocje. Zabawa z grami na tym tablecie to przyjemność. Duży ekran, żywe kolory, płynna rozgrywka – czegóż chcieć więcej. Rozrywka z Yoga 2 to sama przyjemność.

Podobnie jest w przypadku czytania e-magazynów. W tym przypadku doceniłem wyższość tego urządzenia nad Samsung Galaxy Tab 8, którego na co dzień używam do czytania np. elektronicznego wydania „Polityki”. Lektura magazynu na Yoga 2 za pomocą responsywnej aplikacji Polityki to kwintesencja tego, czego oczekuję od elektronicznej prasy i urządzeń, za pomocą których mogę ją czytać. Wygodny cylindryczny uchwyt, dobrej jakości ekran, na którym kolumny z tekstem układają się niemal jak w papierowej wersji gazety, bateria, która pozwala na czytanie bez stresu czarnego ekranu. Jest naprawdę dobrze!

Lenovo Yoga Tablet 2 znakomicie sprawdza się jako urządzenie do czytania e-magazynów.

Lenovo-Yoga-Tablet-2-test-14

Podsumowanie

Dla kogo jest to urządzenie? Dla osób, które oczekują bardzo dobrej jakości sprzętu za przyzwoitą cenę. Wymienione przeze mnie mankamenty nie powinny utrudniać nikomu codziennego korzystania ze sprzętu. Za zakupem Lenovo Yoga Tablet 2 przemawia dobrej jakości wykonanie, mocna konfiguracja oraz bateria, która nie powinna nikogo zaskoczyć nagłym i niespodziewanym „plumknięcie” z prośbą o podłączenie do ładowania.

Plusy:

  • Konfiguracja i ekran
  • Bateria i czas działania
  • Wykonanie, podstawka
  • Cena

Minusy:

  • Problemy z Bluetooth
  • Sporadyczne zacięcia systemu

Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.