Który telefon z Androidem wybrać? Google pomaga podjąć decyzję

Na rynku urządzeń mobilnych stale pojawia się coraz więcej smartfonów. Jak zatem spośród nich wszystkich wybrać ten najbardziej dla nas odpowiedni? Google stworzył narzędzie, które pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

Telefonów z systemem operacyjnym Android jest na rynku bardzo dużo. A każdy z nich cechuje się swoimi specyficznymi parametrami i możliwościami, które mogą w znaczący sposób wpływać na jego użytkowanie. Ważne jest zatem, abyśmy wybierając telefon wiedzieli, czego tak naprawdę od niego oczekujemy i w jakim celu będziemy z niego korzystać. Jednak pomimo konkretnych oczekiwań, wybór ten nie zawsze jest prosty. Dlatego też Google postanowił przyjść nam z pomocą.

Find the Android phone for you

Google_Android for you_start

https://www.android.com/phones/whichphone/

To strona internetowa przygotowana przez Google, zawierająca specjalne narzędzie, którego zadaniem jest wybranie dla nas właściwego telefonu. Narzędzie to jest bardzo proste w użyciu i dokładnie opisane. Z listy specyfikacji wystarczy wybrać te 3, na których najbardziej nam zależy. Google proponuje następujące kategorie: robienie zdjęć, słuchanie muzyki, produktywność, media społecznościowe, gry, oglądanie wideo, podróże, zdrowie i sport, SMS-y i czaty, rozmowy telefoniczne, przeglądanie stron internetowych oraz wyrażanie siebie.

Google_Android for you_opcje

https://www.android.com/phones/whichphone/

Po wyborze każdej z nich, zostaje nam zadane krótkie pytanie (czasem więcej niż jedno) dotyczące tego z jaką częstotliwością lub w jaki sposób korzystamy z każdej z wybranych przez nas opcji.

Google_Android for you_pytanie

https://www.android.com/phones/whichphone/

Następnie sami możemy zdecydować, czy chcemy zaznaczyć kolejne opcje, czy narzędzie ma nam pokazać wybrane telefony na podstawie tych już wybranych.

Google_Android for you_pytanie2

https://www.android.com/phones/whichphone/

Niezależnie od naszej decyzji w tym momencie, po zakończeniu działania otrzymamy wynik, w postaci kilku dokładnie opisanych propozycji.

Przykładowo, jeżeli dla kogoś najważniejsze są poniższe możliwości (rozmawianie przez telefon, słuchanie muzyki przez słuchawki i wysłanie wiadomości tekstowych):

Google_Android for you_zaznaczone opcje

https://www.android.com/phones/whichphone/

Google proponuje mu następujące telefony:

Google_Android for you_wybrane telefony

https://www.android.com/phones/whichphone/

A dla Ciebie jaki smartfon będzie najlepszy? Zrób test i przekonaj się sam!


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.