Koniec skradzionych lub zgubionych telefonów? Android pomoże w poszukiwaniach

Wszyscy posiadacze smartfonów z system Android mogą krzyknąć “Nareszcie!”. Firma Google poszła w ślad za Apple tworząc aplikację przydatną i dla zwykłego, jak i dla biznesmenów.

Android Device Manager, bo taką nazwę nosi aplikacja, umożliwia lokalizację telefonu (lub tabletu), używając do tego przeglądarki internetowej lub innego urządzenia, które będzie działało w systemie Android. Co więcej, aplikacja umożliwia zdalne usunięcie danych z telefonu, co wydaje się być ogromną zaletą w przypadku braku możliwości odzyskania telefonu.

Aplikacja posiada dwa tryby wyszukiwania telefonu, w zależności od odległości w jakiej znajduje się nasza zguba. Jeśli wiemy, że telefon zawieruszył się gdzieś w czeluściach domu, możemy go odnaleźć używając komputera czy też innego urządzenia z Androidem. Komenda, która zostanie wysłania do naszej zguby, uaktywni dzwonek z maksymalną głośnością. Co lepsze, będzie to możliwe nawet w przypadku włączonego trybu cichego na telefonie. Można też będzie odnaleźć telefon za pośrednictwem Google Maps. Zgubiony telefon otrzyma polecenie połączenia się z internetem, włączenia modułu GPS, a następnie na mapie zobaczymy gdzie znajduje się smartfon.

Android Device Manager będzie równie dobrze sprawdzał się w przypadku tych, dla których telefon to coś więcej niż urządzenie do dzwonienia, wysyłania smsów czy grania w gry. Dla wszystkich tych, którzy swoje smartfony traktują jako świątynię, bo znajdują się w nim wszystkim najważniejsze informacje, aplikacja okaże się być zbawienna. Za jej pomocą można usunąć wszystkie dane używając specjalnego trybu. Jeśli ktoś nas okradnie z naszego “compendium” najbardziej prywatnych informacji – sprawa załatwiona. Oczywiście, opcja ta zakłada, że telefon będzie miał dostęp do internetu.

Warto wspomnieć, że aplikacja ta będzie dostępna na telefony i tablety z systemem Android 2.2 lub nowszym. Już dziś można go ściągnąć ze Sklepu Play. Od dziś wszyscy ci, którym zdarza się być czasem Panem Hilarym, mogą spać spokojnie – szukanie telefonu jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

Aby skorzystać z aplikacji należy aktywować ją na swoim urządzeniu w tym miejscu.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.