Koniec internetu odwołany? Sieć po zmianie algorytmu Google

fot. © vege - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © vege - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © vege – bank zdjęć Fotolia.com

Już kilka tygodni temu przepowiadano kataklizm w internecie, który miał rozpocząć się właśnie dziś. Zmiana algorytmu i faworyzowanie przez Google mobilnych wersji stron internetowych miało wywołać rewolucję w pozycjonowaniu.

O zmianach w pozycjonowaniu wprowadzanych przez Google wiadomo już od kilku tygodni. Opinie o zapowiadanych zmianach były bardzo różne. Jedni popierali tę zmianę wskazując na ciągle zwiększający się rynek urządzeń mobilnych, drudzy byli niechętni, obawiając się chaosu i nie do końca wyjaśnionych zasad wprowadzanych zmian.

Przyszedł jednak dzień próby i wszyscy pozycjonerzy wraz z właścicielami stron internetowych czekali na wyniki zmian. Najpierw sprawdzanie w wyszukiwarce Google pozycji swojej strony. Nic się nie zmieniło. Potem przejrzenie branżowych forów internetowych (może u mnie jeszcze nie zadziałało?). Też nic. Czyżby odwołano koniec internetu?

Przeglądając fora i sprawdzając losowo wybrane strony można stwierdzić, że w praktyce nie zmieniło się nic. Co prawda nadal widoczne są spory na temat tego, co tak naprawdę miało ulec zmianie i przypuszczenia, że decydujące uderzenie z Mountain View dopiero nadejdzie, ale wygląda na to, że kataklizm w internecie został odwołany. A przynajmniej odroczony w czasie.

A może jednak coś się zmieniło w pozycji Waszych stron? Co sądzicie o tak hucznie zapowiadanych zmianach i ich (przewidywanych) konsekwencjach? Koniecznie napiszcie w komentarzach.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.