Kończy Ci się abonament? Rozważ zmianę operatora, bo stały klient ma gorzej

fot. © Oleksiy Mark - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Oleksiy Mark - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Oleksiy Mark – bank zdjęć Fotolia.com

Czy warto zmienić operatora usług telekomunikacyjnych po zakończeniu umowy? Brzmi to absurdalnie, ale polscy operatorzy nie dbają o stałych klientów, wystarczy prześledzić oferty dla nowych i przedłużających umowę abonentów. Nowi klienci dostają za każdym razem dodatkowe korzyści, na które przedłużający umowę klient najczęściej nie może liczyć.

Prześledźmy podstawowe oferty z telefonem czterech polskich operatorów. Oczywiście w wielu przypadkach oferty te można negocjować, niemniej jednak najczęściej trafiają one właśnie w takiej formie do większego grona klientów.

Oferta Orange

Przykładowa oferta w Orange to Smart Plan Multi za 49,98 zł miesięcznie. Przedłużający umowę dostają dodatkowe minuty. Operator chwali się, że nawet do 75%, ale dopiero po 8 latach w Orange. Jeżeli przenosimy się do Orange otrzymujemy 3 miesiące abonamentu gratis i 20% więcej minut. Wobec tego w przypadku Smart Planu Multi będzie to 240 min do wszystkich sieci (przy 250 min. dla przedłużających umowę). Ciekawiej sprawa wygląda w przypadku droższego abonamentu w tej same taryfie. Za 89,98 zł klient przenoszący numer otrzymuje dokładnie taką samą ofertę jak stały (nielimitowane rozmowy), oszczędza natomiast w sumie 269,94 zł przez pierwsze trzy miesiące.

Oferta Plus

Taryfy LTE oferują zbliżone korzyści. Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich w kraju od 69,99 zł. Przedłużając umowę dostaniemy dokładnie taką samą ofertę. Przenosząc numer – podobnie jak w przypadku Orange – 3 miesiące gratis, czyli – w zależności od wysokości abonamentu – całkiem spore oszczędności.

Oferta T-Mobile

Taryfa JUMP! w T-Mobile wygląda bardzo podobnie dla przenoszących numer i stałych klientów. Z tym, że dla przenoszących numer dedykowane są specjalne oferty tańsze zawsze o 5 zł, co w przypadku 24 miesięcznej umowy może pomóc coś nie coś zaoszczędzić.

Czytaj więcej:
fot. StockMonkeys.com/CC/flickr
T-Mobile podnosi ceny. Czy to początek serii podwyżek u operatorów?

Oferta Play

Play prezentuje całkiem ciekawą ofertę bez SIM. Za 29,99 otrzymujemy nielimitowane rozmowy, internet LTE, 2GB danych na całą umowę 6-miesięczną. Przedłużający umowę klient może za taką samą kwotę dostać wyłącznie nielimitowane rozmowy do Play i pakiet internetowy 250MB, przy tym umowę należy podpisać na 24 miesiące.

Warto czy nie?

Zachowania operatorów wydają się dość nielogiczne, bo właściwie jedyną kartą przetargową przy pozostaniu u tego samego operatora może okazać się obawa przed zmianami oraz wygoda – mniejsza ilość formalności do załatwienia. Mając jednak na uwadze, że proces przenoszenia numeru trwa dzisiaj bardzo szybko, chyba warto przemyśleć taką decyzję, bo polscy operatorzy telekomunikacyjni zdają się bardziej skupiać na nowych klientach niż na tych, którzy chcą zostać lojalnie w sieci.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.