Kalendarz zdrowia intymnego w kobiecym telefonie

fot. © VRD - Fotolia.com

fot. © VRD - Fotolia.com

fot. © VRD – Fotolia.com

Stawiając na pierwszym miejscu obowiązki zawodowe i domowe, wielu kobietom trudno jest dziś znaleźć dla siebie czas. Z myślą o wszystkich współczesnych, zabieganych kobietach powstała aplikacja Zdrowa+. Mobilny kalendarz w telefonie pomoże nam zapanować nad ważnymi datami i podpowie, jakie badania w danym momencie mogą być istotne dla zdrowia, płodności czy seksualności.

Aplikacja Zdrowa+ to mobilny kalendarz zdrowia intymnego każdej kobiety, niezależnie od wieku. Po zainstalowaniu na smartfonie, aplikacja w pierwszej kolejności prosi o podanie roku urodzenia. W sekcji „O czym warto pamiętać” zebrane zostały wskazówki związane ze zdrowiem intymnym, płodnością i seksualnością, które każdorazowo dostosowane są do wieku użytkowniczki. Aplikacja prześle nam również komunikaty, przypominające o zbliżającym się badaniu i wskazówki, jakie badania należy wykonać w danym momencie cyklu. Przydatną funkcją jest również “Słownik”, w którym znajdziemy definicje skrótów medycznych i przystępne opisy ważnych dla zdrowia intymnego badań.

Część merytoryczna aplikacji Zdrowa+ została opracowana przy wsparciu ekspertów ginekologów
– prof. Stefana Sajdaka, Kierownika Kliniki Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego
w Poznaniu, Członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej oraz dra n. med. Michała Pawlaka, ginekologa z Kliniki Ginekologii Operacyjnej Ginekologiczno Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Patronat nad projektem objęło Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej. Pomysłodawcą i twórcą aplikacji Zdrowa+ jest firma Roche Polska.

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Kalendarz zawsze pod ręką

Kluczowym elementem aplikacji Zdrowa+ jest „Kalendarz” zsynchronizowany z kalendarzem telefonu. Oprócz daty kolejnej wizyty u ginekologa oraz daty ostatniej miesiączki, w tym miejscu możemy zapisać niepokojące objawy związane ze zdrowiem intymnym czy inne wydarzenia, które mogą być istotne dla oceny stanu zdrowia. Przy wprowadzaniu terminu umówionej wizyty możemy w wygodny sposób wybrać datę, godzinę i wpisać miejsce, a także dodać swoje notatki. Aplikacja podpowie również, o czym warto pamiętać podczas wizyty u lekarza. Same decydujemy, czy chcemy, by przypomniała nam np. o zabraniu wyników poprzednich badań, o niedawnych dolegliwościach
czy też o konieczności wykonania cytologii.

Zdrowa+ jest wyposażona w przydatną funkcję eksportu danych. W razie zmiany telefonu, można wysłać zawartość swojego kalendarza zdrowotnego na skrzynkę e-mail, a następnie zaimportować ją na nowe urządzenie. W ten sposób nie utracimy danych ani dotychczasowej historii użytkowania aplikacji.

Mobilny pamiętnik ciąży

Zdrowa+ jest przydatnym i wygodnym rozwiązaniem także dla pań spodziewających się dziecka. Jeśli użytkowniczka zaznaczy, że jest w ciąży, aplikacja poprosi o podanie daty ostatniej miesiączki
i określi tydzień ciąży. W kalendarzu Zdrowa+ w zakładce „Inne” przyszłe mamy mogą wpisać
np. dzień, w którym po raz pierwszy odczuły ruchy dziecka lub skurcze. W aplikacji znajdą również informacje o badaniach, które powinny być wykonane w danym tygodniu ciąży, a także podpowiedzi, na co zwracać szczególną uwagę w tym ważnym okresie. Aplikacja przypomni o konieczności umówienia kolejnej wizyty u lekarza prowadzącego. Podpowie także, o co warto zapytać lekarza w każdym kolejnym tygodniu ciąży.

Jak pobrać aplikację Zdrowa+?

Do obsługi aplikacji na urządzeniach iPhone wymagana jest wersja iOS 6.1 lub nowsza, zaś w systemie Android wersja 2.3.3 i nowsze. Zdrowa+ jest kompatybilna z urządzeniami iPhone, iPad, iPad Touch. Aplikacja została zoptymalizowana pod kątem iPhone 5. W zależności od rodzaju systemu operacyjnego telefonu, należy wejść do App Store lub Google Play i wpisać hasło: „Zdrowa”.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.