Już wkrótce kultowa Nokia 3310 w nowej odsłonie

fot. venturebeat.com

Już wkrótce wielki powrót legendarnej Nokii 3310. Telefon znany z niezniszczalności i bardzo wytrzymałej baterii zostanie zaprezentowany w nowoczesnej odsłonie podczas Mobile World Congress w Barcelonie.

Reporter portalu VentureBeat, Evan Blass, dotarł do informacji, z której wynika, że już wkrótce zobaczymy kultową Nokię 3310 w nowej odsłonie. HMD Global Oy, spółka założona w ubiegłym roku przez managera Nokii i mająca wyłączne prawa do produkcji telefonów pod szyldem marki, planuje wprowadzić nowe modele telefonów. Na Mobile World Congress odbywającym się na przełomie lutego i marca zobaczymy cztery nowe urządzenia, a wśród nich… legendarną Nokię 3310.

Jakiś czas temu ujawniono już Nokię 6, którą przeznaczono na rynek chiński. Telefon posiada m.in system Android 7.0 Nougat, procesor Snapdragon 430, aparat 16 Mpix oraz 5,5-calowy wyświetlacz Full HD. Model cieszył się  ogromnym zainteresowaniem i bardzo szybko został wyprzedany. Nowa Nokia 5 ma posiadać nieco mniejszy, 5,2-calowy ekran HD, procesor Snapdragon 430 oraz aparat 12 Mpix. Koszt smartfona to mnie więcej 199 euro, czyli około 860 zł. Cenę nieco uboższej wersj telefonu, Nokii 3, szacuje się na około 640 złotych.

Najbardziej interesującym urządzeniem, z punktu widzenia miłośników telefonów, jest jednak nowoczesna wersja klasycznej Nokii 3310 – telefonu z 2000 roku znanego z niezniszczalności, wygodnej klawiatury, bardzo dobrej baterii i gry Snake. Koszt urządzenia ma wynosić ok. 59 euro, a więc nieco ponad 250 złotych. Na chwilę obecną nie wiadomo jak zmieniono telefon, ale z informacji reportera VentureBeat wynika, że zobaczymy go w unowocześnionej wersji.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.