Już wkrótce będziemy ładować telefony za pomocą… chodzenia

fot. Public Domain CC0

Tak, to nie żarty. Firma zajmująca się nowymi technologiami chce wykorzystać energię w każdym kroku i przekształcić ją w energię elektryczną. 

Firma SolePower, która w zeszłym roku wygrała nagrodę Popular Science Invention, stworzyła wkładki generujące moc, które jednocześnie aktywowane są dzięki robieniu kroków. Co najważniejsze, technologia ta może być realnie stosowana do ładowania różnych urządzeń mobilnych.

Według założyciela firmy, Matta Stantona, cel usługi jest jeden: pomoc ludziom w tworzeniu odnawialnych źródeł energii, a ostatecznie zapewnienie wprowadzenia na rynek krajów trzeciego świata specjalistycznych butów generujących energię.

W filmie promocyjnym, wydanym w tym tygodniu, firma wyjaśnia jak działa ich technologia. Każdy krok aktywuje mikrogenerator, który z kolei zasila energię w akumulatorze umiejscowionym w bucie. Według Stantona, godzina chodzenia pozwoli na 30- minutową rozmowę telefoniczną.

Co ciekawe, póki co wkładek SolePower na rynku oficjalnie jeszcze nie ma, ale już są stworzone listy oczekujących, którzy na pewno będą chcieli z nich skorzystać.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.