Jaka jest przyszłość nowych technologii?

fot. materiały prasowe

Na to pytanie odpowiadali prelegenci z całego świata zgromadzeni na konferencji TWF w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. 

W dniach 22-24 września 2016 roku odbyła się Konferencja TWF organizowana przez społeczność The Way Forward (http://twf.community/). Speakerzy z całego świata przedstawili nowości w świecie IT, innowacyjne technologie, nowe trendy i rozwiązania. W samym sercu Krakowa zgromadzili się programiści, projektanci, graficy oraz pasjonaci nowych technologii, którzy oprócz prezentacji mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości testując najnowszy hardware: HoloLens, Oculus, Myo, HTC Vive oraz udać się w podróż przez świat obrazów Zdzisława Beksińskiego przy pomocy De Profundis.

Możliwe było sprawdzenie na własnej skórze wykorzystywania technologii VR HTC Vive dla deweloperów – w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie w taki oto sposób będziemy oglądali mieszkania i decydowali o rozmieszczeniu mebli.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Pierwszy dzień konferencji rozpoczęli Jeremy Bibby i John Rabasa, którzy zaprezentowali czym jest HoloLens i przedstawili jego potencjalne zastosowanie. Następnie Konrad Dzwinel opowiedział o przyszłości aplikacji webowych. Alena z firmy Google mówiła o innowacyjnej metodologii rozwiązywania problemów biznesowych, a Szymon Kaliski przedstawił ciekawe sposoby zastosowania programowania.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Drugi dzień rozpoczęła fenomenalna prezentacja Sheldona Fernandez z Infusion, który opowiedział o Deep Learning. Tomasz Maruszak przedstawił szczegółowo i techniczne jak zbudować Inteligentny Dom – z jego prezentacji mogliśmy dowiedzieć się, że nie musi to być aż  tak kosztowne jak nam się wydaje. Natomiast Todd Motto opowiedział o komponentach w Angular 2.  Została zaprezentowana także platforma Xamarin, systemy rozproszone, uwierzytelnienie aplikacji, F#, RabbitMQ i wiele innych inspirujących kwestii.

Oprócz prezentacji organizatorzy przygotowali warsztaty, podczas których uczestnicy budowali Inteligentny Dom oraz rozwiązywali konkretne problemy przy pomocy metodologii Design Sprints.

TWF to jedna z najciekawszych konferencji na jakich byłem. Warsztaty IoT na nowo obudziły we mnie zapał do grzebania w sprzęcie a prelekcje rzuciły nowe światło na wiele tematów. Moim osobistym faworytem była sesja o Deep Learning Sheldon’a Fernandez’a. Rzeczywistość Sci-fi jest bliżej niż myślimy! – mówi Arek Świerczek, jeden z uczestników konferencji i warsztatów IoT.

Prezentacje będa publikowane na kanale TWF: https://www.youtube.com/channel/UCFX05tVM0y-Ldf_vcpJ0M3Q

Więcej: https://www.facebook.com/twf.community


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.