Jak zorganizować podróż dzięki aplikacjom

fot.: Ed Yourdon/CC/Flickr

fot.: Ed Yourdon/CC/Flickr

fot.: Ed Yourdon/CC/Flickr

Za nami weekend majowy, wielkimi krokami zbliża się czas urlopów, podpowiadamy więc, które aplikacje mogą się przydać podczas organizacji wycieczki oraz pobytu w wybranym przez nas miejscu. W jaki sposób najszybciej zarezerwować lot i hotel? Którą restaurację wybrać, żeby smacznie zjeść i spróbować lokalnych specjałów? Użytkowniku smartfonu czy tabletu – istnieje mnóstwo aplikacji, które rozwiążą twoje problemy.

Kayak i Skyscanner – organizujemy podróż

Mam pomysł na wyjazd; wiem, kiedy mogę wyruszyć, ale brakuje mi czegoś, co pomoże mi w urzeczywistnieniu moich zamiarów. Pobieram darmową aplikację Kayak i dzięki niej planuję niemal całą podróż. Program przeprowadza mnie przez wszystkie etapy. Najpierw wyszukuję lot: wpisuję lotnisko, z którego chcę wyruszyć i miejsce docelowe; wybieram liczbę osób wybierającą się wraz ze mną; klasę oraz decyduję, czy chcę od razu wykupić bilet w stronę powrotną. Kolejny problem: gdzie się zatrzymać? Powiedzmy, że jadę do Salzburga, Kayak wyszukał dla mnie kilkadziesiąt hoteli w mieście i kilkaset rozlokowanych w promieniu do kilkudziesięciu kilometrów. Ceny propozycji wahają się od 200 do ponad 1000 zł za noc. Aplikacja umożliwia mi skontaktowanie się z właścicielami hoteli oraz zarezerwowanie miejsc.
fot. itunes.apple.com
Podczas lotu mogę śledzić, w którym miejscu aktualnie znajduje się samolot i czy dotrzemy na czas. Aplikacja powiadamia mnie o zmianach w cenach, dzięki niej mogę także sprawdzić, jakie są aktualne kursy walut. Jedną z funkcji programu jest plan podróży w pigułce – wszystkie ustalenia, rezerwacje, opłaty zgromadzone są w jednym miejscu.
Program ma wiele pozytywnych opinii, zdarzają się jednak i te negatywne. Dotyczą one przede wszystkim tego, że Kayak nie zawszy wyszukuje najtańsze opcje. Rzeczywiście, wśród propozycji przelotów do Salzburga, nie znalazłam żadnej, którą oferują na przykład tanie linie lotnicze.

Pomocna okazuje się Skyscanner – aplikacja, którą można by nazwać bankiem informacji dotyczących lotów, zarówno tych regularnych, jak i tych oferowanych przez tanich przewoźników. Powinni z niej także skorzystać ludzie, którzy chcą gdzieś się wybrać, ale do końca nie wiedzą gdzie. Wyszukiwarka „Wszędzie” odnajdzie spis najtańszych lotów do różnych krajów na całym świecie. O jakości tej aplikacji świadczyć może liczba osób, która zainstalowała program na swoich urządzeniach – jest ich już ponad 30 milionów.

Aplikacje pobierzesz tutaj:
Kayak:
Android
iOS

Skyscanner
Android
iOS

Kto lubi się pakować? Komu nie zdarzyło się czegoś zapomnieć? Wszystkim, którzy mają z tym problem przyda się aplikacja „Packing list”. Nieco upraszcza sprawy związane z tym nielubianym etapem przygotowywania się do podróży. Program zawiera listę 13 kategorii „rzeczy do zabrania”. Wśród nich znajdują się między innymi: ubrania, leki, dokumenty i pieniądze, przedmioty dla dzieci, jedzenie. Każda z kategorii zawiera spis rzeczy niezbędnych. Przykładowo: kategoria „aparat” radzi nam, byśmy spakowali kartę pamięci, ładowarkę, kamerę i oczywiście aparat fotograficzny. Po zaznaczeniu rzeczy, zostaje ona skreślona – możemy być pewni, że o niej nie zapomnimy. Jak często zdarza się nam po wyjściu z domu zastanawiać się nad tym, czy zamknęliśmy drzwi na klucz i wyłączyliśmy żelazko? W Packing list odnotujemy także i to. Dodatkowo możemy także uzupełnić kategorie „rzeczy do spakowania”, dopisując swoją własną listę. fot.itunes.apple.com

Pobierz aplikację:
Android
iOS

Foodspotting podpowie, gdzie dobrze zjeść

Kiebaski z nyski, Cupcake Corner, Charlotte, Moaburger i Zielone Tarasy to specjały oraz miejsca, które Foodspotting wyszukał jako jedne z najpopularniejszych w Krakowie. Dzięki darmowej aplikacji znajdziecie setki takich miejsc i kulinarnych ciekawostek. Kuchnia całego świata stoi przed wami otworem.
Aby w pełni korzystać z Foodspottingu należy założyć swój profil lub zalogować się przez e-maila albo Facebooka. Wówczas będziemy mogli dodawać i oceniać dania czy lokale gastronomiczne, w których byliśmy. Właśnie w ten sposób tworzona jest globalna sieć opinii, dzięki którym znajdziemy miejsce ze specjałami wartymi skosztowania. Oprócz zwykłych użytkowników, w wyborze pomagają gospodarze programów emitowanych w stacji Travel Channel. Możemy przeczytać ich przewodniki po restauracjach i knajpach.fot.itunes.apple.com

Pobierz aplikację:

Android
iOS

Bariera językowa przełamana – Pixter Scanner OCR

Najpopularniejszym translatorem instalowanym w urządzeniach mobilnych pozostaje oczywiście Google Translate. Istnieją jednak także inne aplikacje, które mają ciekawe i przydatne funkcje. Jednym z nich jest Pixter Scanner OCR. W czym pomoże nam ten program? Wszechobecnym napisom na plakatach, ulotkach, biletach czy kartach dań, które są dla nas niezrozumiałe, wystarczy zrobić zdjęcie i wczytać w Pixter. Tekst zostanie przetłumaczony w ciągu kilkunastu sekund! Do minusów aplikacji można by zaliczyć fakt, że w ogóle niemożliwe jest wpisywanie treści do translacji. Jedyna droga umożliwiająca to, to zrobienie zdjęcia.
Aplikację zainstalować mogą tylko użytkownicy urządzeń z systemem iOS. Trzeba za nią zapłacić niecałe 3 dolary.fot. itunes.apple.com

Pobierz aplikację:
iOS


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.