Jak tanio podróżować? Z tymi aplikacjami na pewno zaoszczędzisz!

fot. © Syda Productions - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Syda Productions - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Syda Productions – bank zdjęć Fotolia.com

Dzięki mobilnym technologiom i internetowi obserwujemy stopniowy wzrost zainteresowania wymianą usług. Coraz większą popularność zdobywają takie projekty, jak: BlaBlaCar, Couchsurfing, AirBnB czy wiele innych umożliwiających bezpośrednie skontaktowanie zainteresowanych stron z pominięciem pośredników w postaci firm, a dzięki temu możemy czasami sporo zaoszczędzić. Powrót do korzeni?

Oczywiście, ktoś może zarzucić, że producenci powyższych serwisów czerpią korzyści na obsłudze projektu, ale tak naprawdę wszystko w tym przypadku zależy od zwykłego człowieka, który świadomie wybiera usługę polegającą na „dzieleniu się” w miejsce ofert firm i dużych korporacji. Nocowanie na sofie u lokalnego mieszkańca czy wspólna przejażdżka, pozwalająca na zaoszczędzenie na paliwie, to nie tylko trend wśród młodych ludzi, ale być może nawet pewien powrót do klasycznej wymiany barterowej. Powrót, do którego na pewno przyczynił się internet i urządzenia mobilne.

Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym projektom posiadającym już aplikacje na urządzenia mobilne.

BlaBlaCar

Popularny serwis BlaBlaCar pozwala na skontaktowanie się z kierowcami, którzy jadą w dłuższą podróż. Podzielenie się kosztami paliwa pozwoli skorzystać zarówno kierowcy, jak i pasażerowi, a sama jazda jest okazją do rozmowy i poznania nowych ludzi. Im więcej pasażerów, tym podróż tańsza. Ponadto serwis pozwala na ocenianie kierowców po zakończonej jeździe. Ci wyżej notowani będą mogli w przyszłości łatwiej znaleźć pasażerów. Tutaj znajdziemy aplikację mobilną na Androida i urządzenia z systemem iOS.

Couchsurfing

W dobie internetu podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak tanie. Couchsurfing jest serwisem umożliwiającym skontaktowanie się z osobami, które mogą użyczyć zakwaterowania, wspólnie zjeść z nami posiłek, wyjść na imprezę lub być przewodnikiem w miejscu, do którego się udajemy. To największy na świecie portal umożliwiający taką wymianę. Jeżeli wyjeżdżasz na wycieczkę i szukasz gospodarza lub przewodnika, to sprawdź, czy lokalni mieszkańcy nie mają swoich profili na couchsurfing.org. Co ważne, możesz się z nimi kontaktować także w celu zasięgnięcia opinii lub rady, a profile użytkowników opatrzone są opisami i ocenami. Aplikację możemy pobrać z serwisu Google Play lub Apple App Store.

https://www.youtube.com/watch?v=sSakme86kTo

AirBnB

Chcesz zarezerwować nocleg u prywatnej osoby, ale jesteś skłonny za niego zapłacić? Wówczas skorzystaj z AirBnB. To dużo tańszy niż hotelowy system wynajmu pokoi i prywatnych mieszkań bądź apartamentów. Dzięki serwisowi AirBnB łatwo przejrzysz oferty noclegu w danej miejscowości, sprawdzisz recenzje i oceny miejsc a także zarezerwujesz pokój lub mieszkanie. Nic prostszego! Teraz także z aplikacją na Androida lub iOS.

https://www.youtube.com/watch?v=SaOFuW011G8


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.