Jak sprawdzić, czy rozmiar iPhone’a 12 będzie dla Ciebie odpowiedni?

źródło: shutterstock.com

Dziennikarze MacRumors wpadli na pomysł, w jaki sposób sprawdzić, czy rozmiar wyświetlacza w iPhonie 12 byłby dla nas wygodny w użytkowaniu.

Już wkrótce na rynku ma pojawić się nowy smartfon od Apple – iPhone 12. Przewidziano aż cztery warianty rozmiaru urządzenia. Telefon w podstawowym wariancie ma mieć ekran o przekątnej 5,4 cala, czyli niestandardowym jak dla Apple rozmiarze.

iPhone 12 tuż tuż

iPhone 12 nie miał jeszcze swojej premiery, ale już cieszy się sporym zainteresowaniem. Miłośnicy marki z nadgryzionym jabłkiem wyczekują każdej premiery nowego urządzenia czy aktualizacji oprogramowania. Z dostępnych informacji wynika, że nowy smartfon od Apple, który pojawi się na rynku nieco później niż zakładano, byłby rozmiarowo inni niż jego ostatni poprzednicy.

Jego ekran byłby mniejszy niż w na przykład w przypadku iPhone’a 11, który ma przekątną ekranu 6,1 cala oraz wersji Pro i Max ostatniego modelu urządzenia. Apetyt na urządzenie jednak rośnie, gdyż mówi się, że sprzętowo będzie on bardziej rozwiniętą wersją iPhone’a SE. Smartfon nowej generacji od Apple z wyświetlaczem nie większym niż 6 cali był czymś wyczekiwanym. Jak więc przekonać się, czy taka kompaktowa opcja byłaby dla nas w porządku?

Rozmiar nowego smartfona – hot or not?

Dziennikarze MacRumors przygotowali kilka grafik – dla praworęcznych i leworęcznych – które w prosty sposób przybliżą nam realne rozmiary nowego urządzenia. Wystarczyć pobrać odpowiednią grafikę na swojego iPhone’a, zapisać ją w rolce aparat i wyświetlić na pełnym ekranie. Wówczas sprawdzimy, o ile mniejszy od niego byłby najnowszy smartfon.

W ten sposób zweryfikujemy, jak duża byłaby różnica wizualna i czy przeszkadzałaby nam w użytkowaniu sprzętu.

Porównanie z iPhone 11 XR

dla praworęcznego użytkownika

źródło: macrumors.com

dla leworęcznego użytkownika

źródło: macrumors.com

Porównanie z iPhone 11 Pro, XS, X:

dla praworęcznego użytkownika

źródło: macrumors.com

dla leworęcznego użytkownika

źródło: macrumors.com

iPhone 11 Pro Max, XS Max:

dla praworęcznego użytkownika

źródło: macrumors.com

dla leworęcznego użytkownika

źródło: macrumors.com

Co ciekawe, dla porównania w komentarzu pojawiło się także zdjęcie widoku ekranu iPhone 12 na znacznie starszym iPhonie – prawdopodobnie jeszcze trzeciej generacji z 3,5 calowym wyświetlaczem. :-)

źródło: komentarz AngerDanger na macrumors.com

Premiera iPhone 12 opóźni się. Została przesunięta o kilka tygodni i nie odbędzie się we wrześniu, jak to bywało dotychczas, o czym poinformował dziś Luca Maestri, CFO Apple. Urządzenie najpewniej zostanie zaprezentowane więc w październiku lub nawet w listopadzie.

Do prezentacji urządzenia pozostało więc jeszcze trochę czasu, jednak już dziś fani technologicznego dziecka Steve Jobsa mogą przekonać się, czy warto w ich przypadku rozważać zakup iPhone’a 12 czy ze względu na swój rozmiar nie będzie on wygodny w użytkowaniu.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.