Jak naładować telefon bez prądu? Ciekawe gadżety

Ładowanie bez prądu.

źródło: shutterstock.com

Bateria w telefonie jest na wyczerpaniu, a Ty nie masz dostępu do prądu, gniazdka lub zwykłej ładowarki? Nie będzie to dla Ciebie problemem, jeśli wyposażysz się w jeden z poniższych gadżetów, które umożliwiają ładowanie telefonu bez prądu!

Powerbank

powerbank srebrny, leżący na zielonym tle.

źródło: unsplash.com

Zacznijmy od najbardziej znanego i lubianego urządzenia – powerbanka. Powerbank o dużej pojemności pozwoli naładować nawet kilka urządzeń jednocześnie, niezależnie od okoliczności. Przykładowo Baseus Amblight naładuje nawet 5 urządzeń w tym samym czasie! Niektóre modele pozwalają też na ładowanie indukcyjne, jak choćby Newell GP12. Powerbanki pomimo swojej dużej pojemności są małe i poręczne, a ich jedyną wadą może być stosunkowo duży ciężar, szczególnie jeśli chcesz go nosić na co dzień w torebce lub plecaku.

Ładowarka solarna

Telefon ładowany solarną ładowarką.

źródło: shutterstock.com

Niewiele mniejszą popularnością cieszą się ładowarki, a właściwie powerbanki solarne, które świetnie sprawdzają się w użytku między innymi w czasie wakacyjnych wyjazdów. Wiele z modeli może pochwalić się imponującą pojemnością baterii rzędu 20000 mAh, jak choćby PowerNeed ES20000B. Co ważne, ładowarki solarne są projektowane z myślą o potrzebach turystów, dlatego nie zapomniano o takich udogodnieniach jak wodoodporność czy też wyposażenie urządzenia w karabińczyk, dzięki czemu można przyczepić je na przykład do plecaka oraz w zintegrowaną latarkę.

Ciekawostką może być fakt, że nie tylko energię słoneczną próbowano wykorzystać w ładowarkach zasilanych przez odnawialne źródła energii. Powstały nawet projekty ładowarek na wodę m.in. HydroBee, które można byłoby zasilić dzięki wartkiemu nurtowi strumyków, potoków i rzek, ale tego typu rozwiązania się nie upowszechniły.

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa.

źródło: shutterstock.com

Sprawdzonym sposobem na ładowanie telefonu bez prądu jest zasilanie baterii podczas jazdy samochodem, dzięki ładowarkom samochodowym, które są zasilane z gniazda zapalniczki. Dobry wybór to uniwersalna ładowarka wyposażona w porty USB i USB-C, jak na przykład Samsung Fast Charge EP-L4020. Użytkownicy urządzeń mobilnych marki Apple, ze złączem Lightning również znajdą ładowarkę samochodową dla siebie, jak choćby model Vivanco 33905. Co ciekawe, telefon można ładować nie tylko podczas jazdy samochodem – równie dobrze sprawdzi się… rower!

Ładowarka rowerowa

Ładowarki rowerowe polubią zarówno amatorzy rekreacyjnych przejażdżek rowerowych, jak i doświadczeni pasjonaci kolarstwa. Jadąc z prędkością kilkunastu km/h można wytworzyć prąd pozwalający na pełne naładowanie baterii smartfona w mniej więcej 4 godziny. Jednak im większa prędkość, tym więcej prądu. Ładowarka rowerowa, taka jak Kemo M-172N, sprawdzi się zarówno jako urządzenie do ładowania telefonu, jak i jako ładowarka podtrzymująca działanie baterii w trakcie, gdy przez dłuższy czas korzystamy ze smartfona, w tym z nawigacji i funkcji sportowych, które mocno eksploatują akumulator.

Napędzana ręcznie ładowarka

Kolejnym, może nieco zaskakującym rozwiązaniem, są ładowarki napędzane ręcznie. Jak naładować telefon bez prądu z pomocą takiego urządzenia? W większości modeli chcąc naładować wybrane urządzenie, należy kręcić korbką, aby wytworzyć potrzebną energię, jak w High Power Charger marki Huaban. Z pewnością nie jest to urządzenie, z którego chcielibyśmy korzystać na co dzień, ale w kryzysowych sytuacjach doskonale spełni swoje zadanie.

Ładowarka zasilana… płomieniem świecy

Najbardziej nietypowym sposobem na to, jak naładować telefon bez prądu jest bez wątpienia ładowarka na ogień i wodę. O co chodzi? Stower Candle Charger to fenomenalna ładowarka do telefonu bez prądu, która bazuje na płomieniu świecy, który podgrzewa wodę w specjalnym naczyniu. Energia jest wytwarzana właśnie z gotującej się wody, a użytkownik może się dodatkowo cieszyć blaskiem świecy. Według zapewnień producenta w ciągu 3 godzin można naładować do pełna przeciętny smartfon.

Nie zawsze mamy dostęp do sieci elektrycznej, czasem zdarzają się też poważne awarie, dlatego warto mieć pod ręką sposoby na to jak naładować telefon bez prądu. Samochodowa, rowerowa czy też ręczna ładowarka do telefonu bez prądu, podobnie jak powerbanki i inne gadżety są dostępne w przystępnych cenach, więc każdy może zapewnić sobie komfort ładowania telefonu w każdych warunkach.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.