iPhone 8 bez Touch ID, ale z funkcją rozpoznawania twarzy?

fot. bank zdjęć pixaby.com

Czyżby iPhone 8 miał posiadać funkcję rozpoznawania twarzy? Najnowszy zakup Apple świadczy o tym, że to całkiem prawdopodobne.

Co roku przeciekom na temat funkcji i parametrów nowych telefonów od Apple nie ma końca. Tym razem także pojawiły się przypuszczenia co do iPhone’a 8. A wszystko to za sprawą transakcji jakiej dokonała firma. Jak czytamy na appleinsider, Apple zakupiło izraealski startup RealFace za około 2 miliony dolarów lub, według innego źródła, nawet za “kilka” milionów.

Przejęta przez światowego giganta firma powstała w 2014 roku i zajmuje się cyberbezpieczeństwem oraz uczeniem maszynowym, a w szczególności technologią rozpoznawania twarzy. Startup rozwinął unikatowy system opary na sztucznej inteligencji, aby umożliwić jak najdokładniejsze odczytanie wizerunku. Jest także odpowiedzialny za niedostępną już aplikację Pickeez, która określała najlepsze zdjęcia użytkownika przy wykorzystaniu wcześniej wspomnianego rozpoznawania twarzy.

Zakup ten spowodował, że pojawiły się kolejne doniesienia o wprowadzeniu funkcji rozpoznawania twarzy do najnowszego modelu iPhone’a, który ma pojawić się jesienią tego roku, lub zamienienia przycisku home z czytnikiem Touch ID na rzecz laserowego skanera 3D ze zdolnością detekcji twarzy. Macobserver podaje także, że technologia oparta na AR może zostać wykorzystana do ulepszenia Siri i pozyskiwania informacji na temat osób, miejsc lub obiektów poprzez skierowanie na nie urządzenia.

Czy iPhone 8 będzie posiadał funkcję rozpoznawania twarzy? Zakup RealFace dowodzi, że można skłaniać się ku temu. Szczególnie, że kilka dni temu pojawiły się informacje na temat planu zamiany obecnej funkcji czytnika Touch ID na nowy “obszar funkcji”. Wcześniej wiele razy wspominano, że firma pracuje nad rozwijaniem technologii biometrycznych, m.in takich jak rozpoznawanie twarzy. Przejęcie izraelskiego startupu utwierdziło fanów marki w tym, że firma może wykorzystać tego typu rozwiązania w swoich nowych urządzeniach. Pytanie tylko, że uda się je zaimplementować już w iPhone 8, czy poczekamy na nie do modelu kolejnej generacji.

Co ciekawe, jak czytamy na Macrumors, RealFace to czwarta izraelska firma nabyta prze Apple. W 2011 za 400 milionów dolarów zakupiono producenta kart pamięci Anobit, dwa lata później, za około 345 milionów dolarów, firmę PrimseSens zajmującą się czytnikami 3D, zaś w 2015 roku, za około 20 milionów, nabyto Lynx, twórcę aparatów.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.