Google+ z nową wersją na Androida

fot.: charliecurve/CC/Flickr

fot.: charliecurve/CC/Flickr

Możliwość zainicjowania wideoczatu ze smartfona, bardziej graficzny układ wyświetlania postów czy nawet możliwość edycji postów – te zmiany wprowadził Google w nowej aplikacji G+ na urządzenia z Androidem. Tym samym użytkownicy smartfonów z Androidem otrzymali nieco więcej funkcji niż ci korzystający z iPhone’a.

Wprowadzenie możliwości rozpoczęcia wideoczatu (hangout) z mobilnej aplikacji Google+ to z pewnością bardzo sensowne rozwiązanie. Po kliknięciu w przycisk „Hangout” i wybraniu znajomych, których chcemy zaprosić do wideoczatu, aplikacja wyśle informację do tych osób. Sam przycisk znajduje się już w głównym menu, więc dostęp do niego jest bardzo ułatwiony.

Inne wprowadzane zmiany dotyczą Strumienia, a ściślej mówiąc jego wyglądu. Zdjęcia będzie można wyświetlać na pełnym ekranie smartfona, a po lewej stronie znajduje się boczne menu, dzięki któremu można swobodnie poruszać się po całej aplikacji. Menu nawigacyjne rozwijamy kliknięciem w ikonę domu.

Do puli nowości należy dodać jeszcze możliwość kliknięcia w +1 przy postach bezpośrednio z poziomu Streamu, opcję zapisywania zdjęć umieszczonych w postach, a także możliwość edycji swoich postów bezpośrednio z poziomu smartfona czy tableta.

Aplikacja na Androida jest zatem po części powieleniem tego co otrzymali użytkownicy urządzeń z iOS kilkanaście dni temu, ale dodaje też nowe funkcje, przede wszystkim rozpoczęcie wideoczatu.

Zmiany to niewątpliwie konsekwencja odświeżenia layoutu normalnej wersji serwisu, które miało miejsce w kwietniu.

fot. Google


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.