Google umożliwi zakup biletów do kina za pomocą swojego asystenta

źródło: shutterstock.com

Najpierw rezerwacja miejsca w restauracji, a teraz możliwość zakupu biletu do kina. I to wszystko za pomocą asystenta głosowego Google’a. W jaki sposób będzie to możliwe?

Google Assistant i bilet do kina

21 listopada na blogu Google’a pojawiła się informacja, która ucieszy użytkowników asystenta głosowego Google’a. Już teraz można za jego pomocą nabyć bilety do kina. W tym celu, wystarczy zadać  asystentowi pytanie o najbliższy film w okolicy, której przebywasz, uprzedzając to dobrze znanym nam przywitaniem: “Hej Google (…)“. Jeżeli nie lubisz z niego korzystać, możesz też uczynić to za pomocą aplikacji Google na Androida. Kolejny krok, to po prostu przycisk “kup teraz”. Na ten moment, funkcja ta jest dostępna w takich sieciach kin jak: Fandango, MovieTickets.com, AMC lub MJR Theatres w US lub ODEON w Wielkiej Brytanii. Kiedy i czy ta funkcja trafi również do Polski, na ten moment nie jest wiadomo.

źródło: blog.google.com

Jak czytamy na blogu Google, dzięki technologii Duplex, asystent może Cię nawigować i zapisywać dane o Twoich płatnościach.

Przyszłość w rekach asystentów głosowych

To niesamowite, w jaki sposób rozwijają się nowe technologie. Od niedawna możemy bowiem nie tylko poprowadzić dialog z asystentem głosowym, ale również wykorzystać go zamiast zwykłej, standardowej wyszukiwarki. To rozwiązanie może być przydatne nie tylko nam, aby szybciej coś odnaleźć, czy dzieciom, które dopiero co uczą się pisać. To również świetne narzędzie dla osób niewidomych, dla których dawne ograniczenia stają się powoli historią, gdyż coraz więcej firm i organizacji planuje wdrożyć te rozwiązania w najbliższym czasie. To pierwszy, dobry krok do większej niezależności tych osób, a co za tym idzie, również większą dostępnością.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.