Google Smart Lock – jak aplikacja pomoże użytkownikom i Phone’a?

źródło: shutterstock.com

Google deklarowało pomoc w ochronie danych użytkowników systemu operacyjnego iOS na ich iPhoneach i…dotrzymało obietnicy. Od niedawna, aby to było możliwe, nie trzeba już wysyłać płatnego SMS-a z prośbą o ochronę, a zainstalować bezpłatną aplikację – Google Smart Lock.

Zmiany w sposobie ochrony

To niewątpliwie dobra wiadomość dla użytkowników iPhone’a. Od teraz bowiem, nie będą musieli kupować specjalnych kluczy zapewniających im ochronę, a jedynie zainstalować bezpłatną aplikację. I cóż, mimo wcześniejszej wojny na polu Google-Apple, twórca Androida wyciąga pomocną dłoń do użytkowników systemu operacyjnego iOS. Wszystko co potrzebujesz, to zainstalowania aplikacji, ewentualnie jej zaktualizowania oraz włączenia Bluetooth i powiadomień w telefonie.

Aplikacja zainstalowana. Co dalej?

Po zainstalowaniu pojawi Ci się poniższy komunikat:

źródło: thenextweb.com

Następny krok to aktywacja bezpieczeństwa za pomocą jednego przycisku oraz wyrażenie zgody na wprowadzenie ustawień w Google Smart Lock i decyzja o tym, czy chcemy wprowadzić taki, a nie inny klucz bezpieczeństwa w swoim telefonie. Klucz ten, znajdziesz bez problemu w opcjach związanych z logowaniem dwuskładnikowym. I gotowe!

źródło: thenextweb.com

Od teraz, będziesz otrzymywał informacje o logowaniach do Twojego konta z innego urządzenia oraz o próbach przejęcia go przez osoby trzecie.

I cóż, teoretycznie powinieneś być bezpieczny! Lecz mimo wszystko pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach należy kontrolować swoje urządzenia i social media. Nigdy nie wiemy które kliknięcie może być przyczyną ogromnego problemu w przyszłości. Uważajcie na swoje urządzenia i instalujcie wszelakie aplikacje zapewniające bezpieczeństwo TYLKO z zaufanych źródeł.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.