Google przenosi dostawy na inny poziom. Drony w natarciu od 2017 roku

fot. Public Domain CC0

Wiedzieliśmy o tym już od jakiegoś czasu, że Google planuje wprowadzić dostawy z pomocą dronów, ale dopiero teraz oficjalnie ogłoszono kiedy Project Wing wchodzi do życia.

Serwis planuje dostarczać żywność oraz produkty zamówione przez użytkowników z pomocą dronów już od 2017 roku. Co więcej czas dostarczenia przesyłki ma nie przekraczać 30 minut!

O planach Projectu Wing powiedział David Vos, Project Manager całego przedsięwzięcia, który dodał również, że usługa pomyślnie przeszła przez testy przeprowadzone wcześniej tego roku w Australii. To z kolei sprawia, że Google może być pierwszą firmą z tego typu rozwiązaniem na rynku, dzięki czemu zainteresowanie usługą firmy wykazał już m.in. Amazon czy Alibaba.

Jak donosi zespół Google, nośność dronów to 2,3 kg, dzięki czemu przesyłki faktycznie będą mogły docierać do swoich odbiorców w niemalże ekspresowym tempie, a ich dostarczenie będzie bezpieczne dla wszystkich. Zobaczcie sami.


Dlaczego dopiero 2017 rok będzie tym, który rozpocznie erę przesyłek z pomocą dronów? Chodzą plotki, że Google być może wciąż boryka się z kwestiami regulacyjnymi. Na pewno firma będzie musiała bez wątpienia udowodnić rentowność swojej usługi na terenie USA, ale póki co, chyba należy przyznać, że to całkiem ekscytujące. W końcu to kolejny etap w naszej rzeczywistości i zapewne duży krok dla społeczeństwa.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.