Google Play Fitness już pod koniec czerwca?

fot. © Yurok Aleksandrovich - Fotolia.com

fot. © Yurok Aleksandrovich - Fotolia.com

fot. © Yurok Aleksandrovich – Fotolia.com

Jeszcze niedawno AndroidPolice informował, że Google przygotowuje nową usługę o nazwie Google Fit, która będzie odpowiedzią na propozycję Apple’a – HealthKit. Jej premiera odbyła się na początku czerwca. Ostatnio jednak serwis zaktualizował swoje informacje: nowa platforma Google będzie mieć inną nazwę i najprawdopodobniej będzie dostępna już za kilka dni.

Niepotwierdzone spekulacje

AndroidPolice informuje, że najnowsza propozycja Google o nazwie Google Play Fitness, będzie po prostu bazą danych dotyczących wskaźników zdrowotnych osoby korzystającej z platformy na swoim urządzeniu mobilnym. Tak więc najprawdopodobniej policzymy wykonane przez nas kroki podczas spaceru, sprawdzimy trasę naszego biegu czy obliczymy swoje BMI. Wygląda na to, że Google Play Fitness wpisze się w tak ostatnio popularny trend monitorowania kondycji fizycznej.

Serwis, powołując się na swoje źródła, informuje ponadto, że propozycja Google’a nie będzie osobną aplikacją. Firma po prostu rozszerzy funkcjonalność Google Play Service o dodatkową usługę fitness. Jeśli znacie Google Play Games, możecie wyobrazić sobie, na jakiej zasadzie działać będzie nowa platforma zdrowotna. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że firma startuje z kolejnym projektem ze względu na premierę zegarka G Watch LG. W jego oprogramowaniu istnieje bowiem możliwość identyfikacji parametrów życiowych użytkownika – czytamy na AndroidPolice.

Na temat Google Play Fitness spekuluje także Forbes, według którego premiera platformy będzie mieć miejsce podczas konferencji Google I/O 2014. Odbywa się ona w dniach 24-25 czerwca w Moscone Center w San Francisco. Jeśli wiadomość Forbesa potwierdzi się, już niebawem poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania związane z nowym zdrowotnym programem.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.