Google Now Launcher dla Androida 4.1. Jak go używać?

fot. © Kirill_M - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Kirill_M - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Kirill_M - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Kirill_M – bank zdjęć Fotolia.com

Z Google Now Launcher mogą już korzystać właściciele urządzeń działających w systemie Android 4.1. i wyższym. Usługa zarezerwowana do tej pory tylko dla Nexusów i telefonów z serii Google Play, została kilka dni temu udostępniona w sklepie Google.

Krok po kroku

Po pierwsze należy zainstalować launcher, czyli po prostu ekran główny telefonu czy tabletu – Google daje możliwość korzystania albo ze standardowej wersji każdego urządzenia, albo zainstalowania swojej propozycji. Jeśli zdecydujemy się właśnie na nią, w każdej chwili będziemy mogli wrócić do tej podstawowej. Dokonamy tego, wchodząc w ustawienia i wybierając „stronę główną”.

Google Launcher Now, źródło: play.google.com

Google Launcher Now, źródło: play.google.com

Kolejnym krokiem jest włączenie funkcji Google Now – w tym celu należy dłużej nacisnąć dowolne miejsce na ekranie urządzenia i wejść w Google Now w ustawieniach. Od tej pory możemy „mówić” do swojego smartfonu czy tabletu, a ten wykona odpowiednią czynność, odpowie nam na pytanie czy wskaże informacje po tym, jak wydamy mu prostą komendę „OK Google” i podamy, co chcemy zrobić. Może to być wysłanie SMS-a, podanie godziny odlotu samoloty, na który mamy zarezerwowany bilet, informacja o pogodzie, odtworzenie utworu czy wyznaczenie trasy. Ponadto, jeśli jesteśmy w jakimś nowym dla nas miejscu, a wcześniej szukaliśmy go w wyszukiwarce, aplikacja będzie wyświetlać nam informacje na temat tego miejsca, podpowie, gdzie zjeść, co zwiedzić. Google Now ułatwi także dostęp do ulubionych usług takich jak Gmail czy YouTube oraz ułatwi wyszukiwanie – po kliknięciu pola wyszukiwania, od razu będziemy mogli wpisać zapytanie. Jest jeden minus usługi – na razie nie działa ona w języku polskim. Można go używać na urządzeniach pracujących w następujących językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, japońskim, koreańskim, niemieckim, portugalskim (brazylijskim), rosyjskim oraz włoskim.  

Google Launcher Now, źródło: play.google.com

Google Launcher Now, źródło: play.google.com

Posiadanie takiego wirtualnego asystenta może odciążyć z kilku obowiązków i tym samym ułatwić życie, jednak istnieje także minus używania Google Now. Zbiera on mnóstwo danych na nasz temat. Dla przykładu, nie poinformuje o pogodzie w miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy bez włączonej funkcji GPS. Nie poda wiadomości o interesujących nas rzeczach bez analizy haseł wpisywanych w wyszukiwarkę czy korespondencji elektronicznej. Tak naprawdę jest encyklopedią dotyczącą nas, naszego życia czy poufnych informacji.

 Aplikację pobierzecie tutaj

 

 

szkolenie content marketing B2B Kraków

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.