Google Maps ma aktualizację, która przynosi wiele zmian

fot. © Petair - Fotolia.com

fot. © Petair - Fotolia.com

fot. © Petair – Fotolia.com

Użytkownicy smartfonów z systemami iOS oraz Android doczekali się aktualizacji Google Maps. Miłośnicy map od Google dostali do użytku wiele nowych funkcji, które są dużymi udogodnieniami dla użytkowników. Wersja 8.0 map od giganta z Moutain View powinna spełnić oczekiwania wielu ludzi, bowiem jest naprawdę dobra.

Czas i odległość

Do tej pory użytkownicy Map Google w trybie nawigacji nie mieli dostępu do informacji na temat czasu podróży czy pozostałego dystansu. Wersja 8.0 dostarcza tych informacji. Cała nawigacja jest o wiele lepiej dopracowana, uaktualnienie wprowadza możliwość wyboru alternatywnych tras, znajdziemy tam również asystent pasa, dzięki czemu zjeżdżając z drogi wielopasmowej będziemy wiedzieć dokładnie, który pas powinniśmy zająć – każdy z nich jest oznaczony innym kolorem. Niestety ostatnia funkcja póki co, dostępna jest jedynie w USA na drogach lokalnych w dużych obszarach metropolitalnych oraz autostradach, w Kanadzie na autostradach oraz w Japonii na drogach innych niż autostrady.

googlemaps2

fot. http://google-latlong.blogspot.com/

Tryb offline

Wersja Google Maps 8.0 wprowadza również możliwość wyświetlania zapisanych wcześniej map, aby to zrobić wystarczy wyszukać dowolne miejsce, które chcemy zapisać jako mapę, a następnie wysunąć u dołu ekranu arkusz informacyjny i kliknąć „Zapisz mapę, by używać jej offline”, obszar możemy dostosować poprzez przesuwanie mapy. W ten sposób wybrany obszar mapy zostanie zapisany, a my będziemy mogli jej użyć w każdym miejscu bez konieczności łączenia się z siecią. Każdą przygotowaną trasę możemy zapisać, nadając jej własną nazwę. Sprawia to, że możemy stworzyć ich wiele i nazwać tak, aby wiedzieć którą wykorzystać w danym momencie.

googlemaps1

fot. http://google-latlong.blogspot.com/

Filtrowanie wyników

Aktualizacja przynosi również możliwość filtrowania wyników podczas wyszukiwania np. restauracji. Możemy ograniczać wyświetlane wyniki zgodnie z naszymi preferencjami np. wg cen, liczby gwiazdek czy opinii użytkowników. Prócz tego możemy również zapisać miejsca, które chcemy odwiedzić aby o nich nie zapomnieć, zmiany dosięgły również system wyznaczania tras przy pomocy transportu publicznego – od teraz wyniki wyszukiwania pokazują (na tyle na ile to możliwe) całkowity czas podróży, który zawiera również dotarcie na stację czy przystanek.

googlemaps

fot. http://google-latlong.blogspot.com/


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.