Google Chrome umożliwi Ci grupowanie kart w Twojej przeglądarce

źródło: shutterstock.com

Już w przyszłym tygodniu, w przeglądarce Google Chrome pojawi się nowa funkcja. Zadowoli ona niewątpliwie fanów otwierania wielu kart naraz. Dlaczego?

Grupowanie kart w zakładce

Google prawdopodobnie stwierdziło, że nie każdy użytkownik lubi mieć bałagan w swoich zakładkach. Dlatego postanowił pomóc w ich uporządkowaniu. Jak czytamy na blogu Google, wszystko ma odbywać się za pomocą  jednego przycisku prawego klawisza myszy.

źródło: blog.google.com

Dodatkowo, Google wspomina, że w fazie testów dało się zauważyć pewne schematy grupowania, np. tematycznie lub pod względem pilności wykonania zadań. Dlatego od teraz będzie można je zarówno nazwać, jak też oznaczyć odpowiednim kolorem. Prawdopodobnie, karty takie grupowanie ma pomóc w śledzeniu postępów realizacji swoich założeń. Ponadto, grupy te nie znikną po zamknięciu przeglądarki, a będą z użytkownikiem aż do momentu ich “realizacji”.

źródło: blog.google.com

Opcja ta jest na ten moment dostępna jedynie w wersji Beta. Jednak Google obiecuje wprowadzenie jej najszybciej jak się da, na wszystkie urządzenia stacjonarne.

Ład i porządek

Dziwi nas, że takie rozwiązanie nie zostało wprowadzone już wcześniej w przeglądarce Google Chrome. Na pewno pomoże on wielu osobom rozporządzać swoimi zadaniami i odpowiednio zarządzać czasem. Jak czytamy na blogu, być może takie rozwiązanie zakończy erę kilkunastu otwartych zakładem naraz, a rozpocznie taką, gdzie wszystko jest posegregowane. I w dodatku w bardzo ładny i prosty do realizacji sposób.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.