Google chce zaproponować nową odsłonę wirtualnej rzeczywistości

https://www.google.com

źródło: Maurizio Pesce/ Flicr.com CC 2.0
Od dłuższego czasu temat wirtualnej rzeczywistości nie schodzi z czołówek portali branżowych i wiadomości ze świata technologii. Rozwiązania VR jeszcze na dobre nie zagościły w powszechnym użyciu, a już rozwijane są nowe rozwiązania. Jakie?

Najwięksi giganci rynku technologicznego (Microsoft, Google i Facebook) prześcigają się coraz lepszymi rozwiązaniami w zakresie wirtualnej rzeczywistości. Jak twierdzą eksperci, przyszłość mediów, gier komputerowych i rozwoju możliwości sieci leżą właśnie w tej technologii. Jednak jak do tej pory, aby cieszyć się technologią rodem z filmów science-fiction, oprócz zestawu słuchawkowego potrzebne jest urządzenie (komputer, smartfon, konsola) pozwalające na rendering, przetwarzanie danych, itp. Jednak Google idzie o krok dalej i chce zaproponować nową odsłonę wirtualnej rzeczywistości.

https://www.google.com

Nowością ma być nowa wersja Cardboard, tekturowego zestawu słuchawkowego, który pojawił się w zeszłym roku i który jak na razie jest najbardziej kompaktowym rozwiązaniem na rynku. Nowy model pojawi się prawdopodobnie w maju, a przełomem ma być brak konieczności łączenia zestawu z konsolą, komputerem czy smartfonem. Zestaw ma być wyposażony w procesor o dużej mocy, ekran i kamery zewnętrzne, przez co stanie się zupełnie autonomicznym urządzeniem. Znacznie poprawią się jego możliwości i oczywiście mobilność.

Nie znamy co prawda ani dokładnego terminu premiery nowego rozwiązania (wspomniany termin majowy nie jest wcale pewny), ani ceny, ani dokładnej specyfikacji technicznej. Z pewnością jednak, pojawienie się autonomicznego zestawu VR zwiększy konkurencję na rynku, przyspieszy pracę nad rozwojem tej technologii i przyczyni się do zaprowadzenia jej pod strzechy. Teraz pozostało czekać na premierę i ruchy rynkowych rywali giganta z Mountain View.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.