Gdzie, ile i za ile? Sprawdzamy, który operator oferuje najkorzystniejszy internet mobilny

fot. © Michael Nivelet - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Michael Nivelet - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Michael Nivelet - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Michael Nivelet – bank zdjęć Fotolia.com

Coraz częściej i coraz dłużej korzystamy z internetu mobilnego na naszych smartfonach, tabletach i laptopach. Wykorzystujemy go do pracy, komunikacji i rozrywki. Postanowiliśmy zrobić krótki przegląd ofert* w nowym roku.

* Wszystkie oferty dotyczą pakietów bez urządzeń.

T-Mobile

W sieci T-Mobile do wyboru mamy kilka różnych ofert internetu mobilnego. Na początek możemy kupić 2 rodzaje starterów: 500 MB do wykorzystania na tabletach i laptopach oraz 1 GB przeznaczone na wszystkie urządzenia mobilne.

tmobile

tmobile1

Jeżeli to okaże się niewystarczające, możemy dokupić któryś z pakietów dodatkowych: 250 MB za 2 zł/dzień, 1 GB za 10 zł, 3 GB za 20 zł i wreszcie 6 GB za 30 zł. W ofercie T-Mobile znajdują się także oferty abonamentowe.

tmobile.4pngtmobile3.1tmobile3

Orange

Orange w ofercie internetu mobilnego łączy go tylko i wyłącznie z usługami telefonicznymi. W ofercie Orange Free za 20 zł dostajemy 1 GB internetu. Później operator oferuje kilka pakietów doładowań z licznymi bonusami na korzystanie z internetu.

orange0

orange2

Oczywiście Orange posiada także ofertę internetu mobilnego na abonament. Pakiet Orange Free Net dostępny jest w dwóch konfiguracjach: 12 i 24 miesięcznej. W tej pierwszej mamy do wyboru 5 stawek z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do internetu LTE (do końa marca) oraz bonusami za nocne zakupy przez internet.

orange1

Umowa 24 miesięczna różni się jedynie wielkością pakietu danych – odpowiednio 5, 15, 25, 40 i 60 GB.

Mobile Vikings

Przyszła pora na mało znanego operatora sieci komórkowej Mobile Vikings. Posiada on w ofercie pakiet internetu na kartę. Nie ma tu wielu możliwości, jest konkretnie, jasno i klarownie. Wadą jest to, że usługa nie działa poza Polską.

mv

Jest możliwość dokupienia „paczki internetu” za 5 zł. „Paczka” obejmuje 250 MB a jej ważność to 14 dni – o na wypadek gdyby zabrakło nam środków z doładowania. Mobile Vikings nie oferuje mobilnego internetu na abonament.

Plus

W ofercie Plusa możemy znaleźć 2 startery: za 9 i 15 zł. W pierwszym przypadku pakiet danych wynosi 300 MB z ważnością 7 dni, w drugim zaś 2 GB na 2 tygodnie. Podobnie jak w Orange, są to oferty łączone z usługami telefonicznymi.

plus3

plus2

Operator posiada także dość szeroką gamę mobilnego internetu na abonament. Do wyboru mamy pakiet 12 i 24 miesięczny. W tym pierwszym ceny rozpoczynają się od 29,90 zł a kończą na 99,90 zł. W tym drugim przypadku jest to odpowiednio 14,90 zł i 89,90 zł. Obie ofert różnią się dodatkowo dostępnym limitem pakietu danych.

plus0

plus1

Play

W Play dostępne są 4 pakiety internetu na kartę. Podstawowy kosztuje 9 zł/1 GB. Następne to wydatek rzędu 19 zł/3 GB i 50 zł/12 GB. Do kupienia (raczej do otrzymania) jest także darmowy starter na 300 MB – jest to świetny sposób na bezkosztowe sprawdzenie zasięgu i szybkości internetu w miejscu, w którym najczęściej przebywamy i korzystamy z globalnej sieci. Jeżeli próba wypadnie pomyślnie, możemy zdecydować się na którąś z trzech poprzednich propozycji.

play0

Jeżeli ktoś chce załatwić sprawę raz a dobrze (na rok) ma możliwość zakupu startera za 50 zł. W tym przypadku mamy do wykorzystania 12GB przez rok (1GB miesięcznie) i bardzo przystępne ceny za inne usługi.

play5

Dla tych, którzy mają już starter, Play oferuje też dodatkowe pakiety:

play6

Play oferuje także 3 propozycje umowy. Stawki to 24,99 zł za 10 GB, 29,99 zł za 25 GB i 49,99 zł – w tym przypadku nie mamy ograniczeń. Czas umowy w dwóch pierwszych pakietach to 18 miesięcy, w ostatnim to 2 lata.

W przypadku innych operatorów mamy do czynienia z klasycznymi ofertami łączącymi usługi telefoniczne i dostęp do internetu. Tak jest w przypadku Heyah i Plush i Virgin Mobile. Ten ostatni oferuje najlepszą ofertę (do wyboru pakiety 2, 4, i 10GB za odpowiednio za 19,29 i 59 zł). W przypadku NJU Mobile, mamy do czynienia z kalkulatorem, co daje każdemu możliwość dowolnego, indywidualnego skonfigurowania oferty dla siebie. Są także gotowe oferty podobne do innych operatorów.

szkolenie content marketing B2B Kraków

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

 • Paweł

  A Play na karte nie została uwzgledniona nowa promocja ?
  Internet bez limitu za 45zl miesięcznie?

  • Mateusz Marchwicki

   Z tego co wiem jest to oferta dla obecnych abonentów sieci

   • Paweł

    Pozwolę sobie podlinkować ofertę:
    http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/
    (4 strona -> zakładka „Masz już starter? Poznaj dodatkowe pakiety.”)

    Oferta jest dla nowych jak i obecnych klientów (z tego co mi wiadomo wystarczy zmienić taryfę na nową, aby z niej korzystać).
    Sam z niej korzystam dlatego doinformowany jestem :)
    Pozdrawiam!

    • Mateusz Marchwicki

     Dziękuję na zwrócenie uwagi. Braki zostały uzupełnione :) Pozdrawiam!