Gdzie, ile i za ile? Sprawdzamy, który operator oferuje najkorzystniejszy internet mobilny

fot. © Michael Nivelet - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Michael Nivelet - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Michael Nivelet – bank zdjęć Fotolia.com

Coraz częściej i coraz dłużej korzystamy z internetu mobilnego na naszych smartfonach, tabletach i laptopach. Wykorzystujemy go do pracy, komunikacji i rozrywki. Postanowiliśmy zrobić krótki przegląd ofert* w nowym roku.

* Wszystkie oferty dotyczą pakietów bez urządzeń.

T-Mobile

W sieci T-Mobile do wyboru mamy kilka różnych ofert internetu mobilnego. Na początek możemy kupić 2 rodzaje starterów: 500 MB do wykorzystania na tabletach i laptopach oraz 1 GB przeznaczone na wszystkie urządzenia mobilne.

tmobile

tmobile1

Jeżeli to okaże się niewystarczające, możemy dokupić któryś z pakietów dodatkowych: 250 MB za 2 zł/dzień, 1 GB za 10 zł, 3 GB za 20 zł i wreszcie 6 GB za 30 zł. W ofercie T-Mobile znajdują się także oferty abonamentowe.

tmobile.4pngtmobile3.1tmobile3

Orange

Orange w ofercie internetu mobilnego łączy go tylko i wyłącznie z usługami telefonicznymi. W ofercie Orange Free za 20 zł dostajemy 1 GB internetu. Później operator oferuje kilka pakietów doładowań z licznymi bonusami na korzystanie z internetu.

orange0

orange2

Oczywiście Orange posiada także ofertę internetu mobilnego na abonament. Pakiet Orange Free Net dostępny jest w dwóch konfiguracjach: 12 i 24 miesięcznej. W tej pierwszej mamy do wyboru 5 stawek z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do internetu LTE (do końa marca) oraz bonusami za nocne zakupy przez internet.

orange1

Umowa 24 miesięczna różni się jedynie wielkością pakietu danych – odpowiednio 5, 15, 25, 40 i 60 GB.

Mobile Vikings

Przyszła pora na mało znanego operatora sieci komórkowej Mobile Vikings. Posiada on w ofercie pakiet internetu na kartę. Nie ma tu wielu możliwości, jest konkretnie, jasno i klarownie. Wadą jest to, że usługa nie działa poza Polską.

mv

Jest możliwość dokupienia “paczki internetu” za 5 zł. “Paczka” obejmuje 250 MB a jej ważność to 14 dni – o na wypadek gdyby zabrakło nam środków z doładowania. Mobile Vikings nie oferuje mobilnego internetu na abonament.

Plus

W ofercie Plusa możemy znaleźć 2 startery: za 9 i 15 zł. W pierwszym przypadku pakiet danych wynosi 300 MB z ważnością 7 dni, w drugim zaś 2 GB na 2 tygodnie. Podobnie jak w Orange, są to oferty łączone z usługami telefonicznymi.

plus3

plus2

Operator posiada także dość szeroką gamę mobilnego internetu na abonament. Do wyboru mamy pakiet 12 i 24 miesięczny. W tym pierwszym ceny rozpoczynają się od 29,90 zł a kończą na 99,90 zł. W tym drugim przypadku jest to odpowiednio 14,90 zł i 89,90 zł. Obie ofert różnią się dodatkowo dostępnym limitem pakietu danych.

plus0

plus1

Play

W Play dostępne są 4 pakiety internetu na kartę. Podstawowy kosztuje 9 zł/1 GB. Następne to wydatek rzędu 19 zł/3 GB i 50 zł/12 GB. Do kupienia (raczej do otrzymania) jest także darmowy starter na 300 MB – jest to świetny sposób na bezkosztowe sprawdzenie zasięgu i szybkości internetu w miejscu, w którym najczęściej przebywamy i korzystamy z globalnej sieci. Jeżeli próba wypadnie pomyślnie, możemy zdecydować się na którąś z trzech poprzednich propozycji.

play0

Jeżeli ktoś chce załatwić sprawę raz a dobrze (na rok) ma możliwość zakupu startera za 50 zł. W tym przypadku mamy do wykorzystania 12GB przez rok (1GB miesięcznie) i bardzo przystępne ceny za inne usługi.

play5

Dla tych, którzy mają już starter, Play oferuje też dodatkowe pakiety:

play6

Play oferuje także 3 propozycje umowy. Stawki to 24,99 zł za 10 GB, 29,99 zł za 25 GB i 49,99 zł – w tym przypadku nie mamy ograniczeń. Czas umowy w dwóch pierwszych pakietach to 18 miesięcy, w ostatnim to 2 lata.

W przypadku innych operatorów mamy do czynienia z klasycznymi ofertami łączącymi usługi telefoniczne i dostęp do internetu. Tak jest w przypadku Heyah i Plush i Virgin Mobile. Ten ostatni oferuje najlepszą ofertę (do wyboru pakiety 2, 4, i 10GB za odpowiednio za 19,29 i 59 zł). W przypadku NJU Mobile, mamy do czynienia z kalkulatorem, co daje każdemu możliwość dowolnego, indywidualnego skonfigurowania oferty dla siebie. Są także gotowe oferty podobne do innych operatorów.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.