Fotolia wprowadza aplikację na iPhone’a

fot. mat prasowy

fot. mat prasowy

fot. mat prasowy

Fotolia uruchomiła nową aplikację mobilną – Fotolia Instant. Pozwala ona użytkownikom iPhone’ów wysyłać zdjęcia bezpośrednio ze smartfonów do sprzedaży w serwisie Fotolia. Użytkownicy mogą również przeglądać i kupować obrazy z najnowszej kolekcji Fotolia Instant dedykowanej spontanicznej fotografii ze smartfonów.

Fotolia Instant posiada funkcje, które pozwalają użytkownikom na ręczną i niezależną regulację ekspozycji podczas robienia zdjęć oraz wykonywanie bardziej estetycznych zdjęć bez przeładowania ekranu zbędnymi przyciskami i funkcjami oraz obniżania jakości obrazu.

– Jednym z najtrudniejszych zadań było dostosowanie procesu przesyłania zdjęcia do serwisu Fotolia, aby nadawało się do zastosowań mobilnych, przy zachowaniu prostoty, intuicyjności i wymogów prawnych. Musieliśmy zmienić wiele rzeczy w API i obejść wiele ograniczeń technicznych tak, aby załadowane zdjęcia były kompatybilne z naszymi wewnętrznymi systemami i wyszukiwarką Fotolia – wyjaśnia Olivier Sirven, Fotolia Assistant Chief Technical Officer.

fot. mat prasowy

fot. mat prasowy

Fotolia Instant to aplikacja mobilna dostosowana do telefonów komórkowych, ich różnych procedur oraz wymagań. Nie ma już potrzeby drukowania zgody na rozpowszechnianie wizerunku osoby ze zdjęcia, proces ładowania zdjęcia (dodawanie słów kluczowych, kategoryzacja i inne) może być wykonywany w trybie offline, a zdjęcie można opublikować później za pomocą jednego kliknięcia. Ponadto Fotolia wykorzystała elastyczność, którą oferują telefony komórkowe i zastosowała je do swoich ram prawnych. Z aplikacją Fotolia Instant zdjęcie modela musi być wysłane razem z pozwoleniem i podpisem złożonym z ekranu smartfona.

Po wysłaniu, każdy obraz jest oceniany przez grono moderatorów, którzy sprawdzają go pod kątem jakości, estetyki i oryginalności. Następnie jest on kategoryzowany w wielojęzycznej wyszukiwarce serwisu Fotolia. – Zdjęcia z filtrami lub efektami podobnymi do Instagrama nie kwalifikują się, podobnie jak zdjęcia, które nie mają tego spontanicznego klimatu. Oznacza to, że twoje zwykłe zdjęcia domowego pupila czy rodziny na plaży nie zostaną zakwalifikowane – tłumaczy De Lossy.

Aplikację Fotolia Instant można od dziś pobrać za darmo w Apple Store, w nadchodzących tygodniach pojawi się także wersja aplikacji dla smartfonów z systemem Android. Wkrótce dostępna będzie również aplikacja na iPada, która pozwoli użytkownikom na przeglądanie biblioteki banku zdjęć Fotolia i pobieranie obrazów.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.