Finansowe i bankowe aplikacje dla Google Glass

fot. Matt Brown/flickr/CC

fot. Matt Brown/flickr/CC

fot. Matt Brown/flickr/CC

Chociaż Google Glass nie są jeszcze popularne i oficjalnie dostępne w Polsce, to już pojawiają się aplikacje dedykowane temu urządzeniu. Jedną z nich jest aplikacja informująca o kursach walutowych stworzona przez Cinkciarz.pl oraz startup przygotowany przez zespół Banku Millennium.

Cinkciarz.pl jako jedna z pierwszych firm wprowadza aplikację dla Google Glass w zakresie rozwiązań finansowych. Dzięki niej użytkownicy Google Glass będą mogli mieć już zawsze bieżący kurs walut w zasięgu wzroku. Rynek walut jest niezwykle dynamiczny, stąd zapewne potrzeba śledzenia na bieżąco zmieniających się kursów.

Możemy wybrać jedną z najpopularniejszych par kursów walutowych, jak na przykład: CHF/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN, oraz USD/PLN. Kursy odświeżane są co 15 sekund, a zmiany oznaczone kolorem. Dzięki temu można szybko reagować na ewentualne „skoki” na rynku walutowym oraz podejmować odpowiednie kroki w korzystnym dla siebie bądź firmy czasie. Oczywiście autorzy planują dalszy rozwój aplikacji i wzbogacenie jej o nowe kursy i funkcje.

Bankowość mobilna w zasięgu wzroku

Z kolei Bank Millennium już we wrześniu zaprezentował wstępną wersję swojej aplikacji mobilnej do obsługi własnych produktów bankowych. Z poziomu aplikacji dokonamy podstawowych operacji finansowych. Sprawdzimy saldo, historię transakcji, zrobimy przelew lub zapłacimy, skanując uprzednio kod QR.

Aby uruchomić program, używamy komendy głosowej „Start Millennium”. Następnie musimy przejść proces weryfikacyjny poprzez wpisanie odpowiedniego PIN-u. Mimo, że Google Glass można obsługiwać głosem, to w tym przypadku oczywiście kod wpisywany jest za pomocą dotykowego interfejsu na jednym z zauszników. Podobnie rzecz ma się z podawaniem kwot do wykonania przelewu. Twórcy celowo zrezygnowali z obsługi głosowej, aby podczas swobodnej rozmowy nie zaszła sytuacja wprowadzenia okularów w błąd. Przykładowo ktoś wypowiadając cyfry, wykonałby równocześnie niechciany przelew.

Niestety Google Glass nie są jeszcze dostępne oficjalnie w Polsce. Na rynku mają się pojawić w przeciągu kilku miesięcy.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.