Edukacyjne gry dla dzieci Duckie Deck Collection dostępne na Windows Phone i Windows 8

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Już ponad 8 milionów dzieci ze 180 krajów na całym świecie zagrało w gry Duckie Deck. Po premierze aplikacji na systemy Android i iOS przyszedł czas na Windows Phone 8 i Windows 8.

Duckie Deck, został założony w 2012 roku w Krakowie. Twórcy nie są jednak nowicjuszami w edukowaniu najmłodszych użytkowników Internetu. Na swoim koncie mają prawie tysiąc edukacyjnych zabaw oraz dziesiątki serwisów internetowych dla dzieci. Duckie Deck od samego początku został zaprojektowany jako marka działająca na wielu rynkach jednocześnie. Gry tworzone są w sposób na tyle uniwersalny, że wzbudzają uśmiech na twarzach dzieci na całym świecie. Dziś projekt spotyka się ze sporym uznaniem rodziców, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz terapeutów dzieci autystycznych.

Gry Duckie Deck Collection solidnie wspomagają rodziców w edukacji dzieci wykorzystując proste mechanizmy edutainment’u (nauki poprzez zabawę). Twórcy stawiają na przekazywanie wartości ważnych dla każdego człowieka. Mówią o dzieleniu się z innymi, szacunku, tolerancji, segregacji śmieci czy myciu zębów.

– W 2011 roku aż 10% dwulatków korzystało z urządzeń mobilnych. Dostrzegliśmy ogromną potrzebę tworzenia aplikacji, które są dostosowane do młodego wieku odbiorcy. Dzisiaj z urządzeń mobilnych korzysta już 38% dwulatków (wg CommonSense Media). W 2015 będzie to 75-85%. Tworzeniem gier edukacyjnych zajmujemy się od 2006 roku, lata testów pozwoliły nam wypracować własną metodykę tworzenia edukacyjnych treści dla najmłodszych. Podstawy zostały opracowane przy współpracy z psychologami dziecięcymi, rodzicami i setkami tysięcy dzieci, które każdego dnia używają naszych produktów – mówi Marek Przystaś z Duckie Deck.

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Gry edukacyjne z kolekcji Duckie Deck skierowane są do najmłodszych (1,5 – 5 lat), ich podstawy zostały opracowane wg autorskiej metodyki tworzenia zabaw interaktywnych dla najmłodszych. Twórcy Duckie Deck skupili się na stworzeniu narzędzia, które w intuicyjny sposób rozwija kreatywność oraz uczy dzieci pozytywnych postaw i zdrowych nawyków – czyli wszystkiego tego, co kilkulatek wiedzieć powinien.

Jak podkreślają twórcy aplikacji, stworzenie wersji na systemy operacyjne Windows było naturalnym krokiem. Szybki rozwój tych platform sprawił, że – aby móc zapewnić pełną dostępność gier dla jak największej liczby dzieci – należało stworzyć kolejne odsłony mobilne Duckie Deck.

Duckie Deck można pobrać na Windows Phone 8 i aplikację na Windows 8 w bezpłatnej tygodniowej wersji próbnej.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.