Dzięki aplikacji Shadow poznasz swój sen

fot. kickstarter.com

fot. kickstarter.com

fot. kickstarter.com

Sen jest jedną z najważniejszych i najbardziej zagadkowych funkcji ludzkiego organizmu. Nie wiadomo dlaczego śnimy i co z tego wynika. Mobilna technologia może wkrótce rozwiązać ten problem. Poznajcie aplikacje przyszłości, która pomoże poznać tajemnice umysłu.

Człowiek przez całe życie przesypia około 20 lat. Podczas snu umysł tworzy różnorakie projekcje. W 95% przypadków są one zapomniane zaraz po przebudzeniu. Aplikacja Shadow pomoże nam w ich zapamiętaniu. Cichy alarm, który stopniowo narasta, zwiększy szanse na dokładne zapamiętanie snu. Dodatkowo, zaraz po przebudzeniu, aplikacja podsunie nam kilka sposobów na zanotowanie jego treści. Jeśli nie będziemy jej dokładnie pamiętali, dziesięć pytań pozwoli nam wyciągnąć i zanotować najważniejsze elementy.

Funkcja społecznościowa

Zbieranie danych na temat naszych snów jest interesujące, ale innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość sprawdzenia, jak wiele osób na świeci śni o tym samym. Aplikacja będzie zbierała dane od wszystkich użytkowników i porównywała je. Każdy sen, który opiszemy, będzie zinterpretowany przez sennik oraz uzupełniony o informacje z portalu. Dowiemy się, ilu osobą śnią się podobne rzeczy. Poznamy również ich wiek, płeć oraz kraj pochodzenia. Analizując te dane oraz powtarzalność snów, będziemy bliżej poznania tajemnicy śnienia.

Przyszłość

Aplikacja Shadow jest w fazie produkcji. Na stronie kickstarter.com autorzy pomysłu zebrali już 50 tys. dolarów na realizacje projektu. Program będzie dostępny dla wszystkich systemów mobilnych i powinien zadebiutować w II kwartale 2014 roku. Dane, które zbierze, nie tylko pomogą we własnej interpretacji snu, ale również przyczynią się do badania jego procesów. Pierwszy raz będą zebrana tak duża ilość informacji na temat powtarzalności snów oraz struktury demograficznej osób śniących.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.