Dzięki aplikacji Lisn posłuchasz muzyki wspólnie z przyjaciółmi!

fot. lisn.presskithero.com

fot. lisn.presskithero.com

Wspólne słuchanie muzyki jest znacznie przyjemniejsze niż w pojedynkę. Od teraz dzięki aplikacji Lisn, bez względu na to gdzie jesteś i co robisz, będziesz mógł słuchać ulubionych utworów równocześnie z przyjaciółmi! Jak to działa?

Pomysł na aplikację LISN narodził się podczas hackhatonu w październiku 2015 roku. Trzech programistów, Abhinav Chhikara, Bhargav Sosalem i Vibhas Jain podczas „maratonu hackowania” tworzyli pierwszą wersję Lisn. Chcieli oni uniknąć skakania pomiędzy aplikacjami do konwersacji i odtwarzania muzyki gdy chcemy podzielić się utworami ze znajomymi. Jak opisuje na Medium.com Chhikkara, stworzyli wtedy domenę, landing page oraz wideo w wersji demo, a ich znajomi z którymi się tym podzielili pokochali tą aplikację. Kilka miesięcy później dołączył do nich Abheyraj Singh. Wszyscy zrezygnowali z dotychczasowych prac, przenieśli się do Delhi gdzie postanowili rozwinąć i zrealizować swój pomysł.

Idea – nowe doświadczanie muzyki

fot. Appstore.com

fot. Appstore.com

Ideą aplikacji Lisn jest odkrywaniu muzyki na nowy sposób. Pozwala ona na doświadczenie podobne do wspólnego słuchania muzyki np. przez jedne słuchawki z bliską osobą. Możemy nie tylko współodtwarzać muzykę, ale i polecać utwory, dzielić się linkami do nich i wymieniać poglądami za pomocą wiadomości.

Muzyka z SoundCloud i Spotify

fot. Appstore.com

fot. Appstore.com

Za pomocą Lisn odtworzymy utwory razem z przyjaciółmi i porozmawiamy o nich w trakcie ich trwania. Aplikacja pozwala na stream i odsłuch za pomocą SoundCloud i Spotify. Możemy odtwarzać zarówno pełne kawałki ze Spotify Premium jak i krótkie dema. W obu aplikacjach znajdziemy ponad 130 milionów utworów, a te wyszukane możemy zapisać na dysku Spotify lub SoundCloud i odtworzyć później.

Synchronizacja 

Piosenki są synchronizowane i po podłączeniu drugiej osoby, odtwarzane w czasie rzeczywistym. Użytkownik z którym chcemy podzielić się utworem nie musi być online – możemy wysłać mu notyfikacje albo po prostu udostępnić nagranie, bo gdy  rozpocznie on odsłuch dostaniemy powiadomienie i będziemy mogli się przyłączyć. Dodatkowo podczas słuchania możemy także wymieniać się wiadomościami i opiniami. Możemy kontaktować się także za pomocą iMessage, WhatsApp i innych aplikacji do konwersacji.

Dostępność 

W chwil obecnej aplikacji jest bezpłatna, dostępna na urządzenia Apple z systemem minium iOS 9.0. i późniejszym. Jest kompatybilna z iPhone, iPadem i iPodem touch.  Twórcy pracują jednak nad wersją na inne urządzenia – wpisując swój adres e-mail na stronie aplikacji, w przypadku pojawienia się Lisn na inne sprzęty otrzymamy powiadomienie. Co więcej, jak deklaruje na Medium.com jeden z twórców, niebawem możemy spodziewać się konwersacji grupowych, funkcji dodawania utworów do kolejki odtwarzania oraz słuchania za pomocą Apple Music.

Pobierz na iOS

szkolenie content marketing B2B Kraków

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.