Dzięki aplikacji Lisn posłuchasz muzyki wspólnie z przyjaciółmi!

fot. lisn.presskithero.com

Wspólne słuchanie muzyki jest znacznie przyjemniejsze niż w pojedynkę. Od teraz dzięki aplikacji Lisn, bez względu na to gdzie jesteś i co robisz, będziesz mógł słuchać ulubionych utworów równocześnie z przyjaciółmi! Jak to działa?

Pomysł na aplikację LISN narodził się podczas hackhatonu w październiku 2015 roku. Trzech programistów, Abhinav Chhikara, Bhargav Sosalem i Vibhas Jain podczas “maratonu hackowania” tworzyli pierwszą wersję Lisn. Chcieli oni uniknąć skakania pomiędzy aplikacjami do konwersacji i odtwarzania muzyki gdy chcemy podzielić się utworami ze znajomymi. Jak opisuje na Medium.com Chhikkara, stworzyli wtedy domenę, landing page oraz wideo w wersji demo, a ich znajomi z którymi się tym podzielili pokochali tą aplikację. Kilka miesięcy później dołączył do nich Abheyraj Singh. Wszyscy zrezygnowali z dotychczasowych prac, przenieśli się do Delhi gdzie postanowili rozwinąć i zrealizować swój pomysł.

Idea – nowe doświadczanie muzyki

fot. Appstore.com

fot. Appstore.com

Ideą aplikacji Lisn jest odkrywaniu muzyki na nowy sposób. Pozwala ona na doświadczenie podobne do wspólnego słuchania muzyki np. przez jedne słuchawki z bliską osobą. Możemy nie tylko współodtwarzać muzykę, ale i polecać utwory, dzielić się linkami do nich i wymieniać poglądami za pomocą wiadomości.

Muzyka z SoundCloud i Spotify

fot. Appstore.com

fot. Appstore.com

Za pomocą Lisn odtworzymy utwory razem z przyjaciółmi i porozmawiamy o nich w trakcie ich trwania. Aplikacja pozwala na stream i odsłuch za pomocą SoundCloud i Spotify. Możemy odtwarzać zarówno pełne kawałki ze Spotify Premium jak i krótkie dema. W obu aplikacjach znajdziemy ponad 130 milionów utworów, a te wyszukane możemy zapisać na dysku Spotify lub SoundCloud i odtworzyć później.

Synchronizacja 

Piosenki są synchronizowane i po podłączeniu drugiej osoby, odtwarzane w czasie rzeczywistym. Użytkownik z którym chcemy podzielić się utworem nie musi być online – możemy wysłać mu notyfikacje albo po prostu udostępnić nagranie, bo gdy  rozpocznie on odsłuch dostaniemy powiadomienie i będziemy mogli się przyłączyć. Dodatkowo podczas słuchania możemy także wymieniać się wiadomościami i opiniami. Możemy kontaktować się także za pomocą iMessage, WhatsApp i innych aplikacji do konwersacji.

Dostępność 

W chwil obecnej aplikacji jest bezpłatna, dostępna na urządzenia Apple z systemem minium iOS 9.0. i późniejszym. Jest kompatybilna z iPhone, iPadem i iPodem touch.  Twórcy pracują jednak nad wersją na inne urządzenia – wpisując swój adres e-mail na stronie aplikacji, w przypadku pojawienia się Lisn na inne sprzęty otrzymamy powiadomienie. Co więcej, jak deklaruje na Medium.com jeden z twórców, niebawem możemy spodziewać się konwersacji grupowych, funkcji dodawania utworów do kolejki odtwarzania oraz słuchania za pomocą Apple Music.

Pobierz na iOS


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.