Dropbox tworzy aplikację do poczty. W czym nam pomoże funkcja auto-swipe?

fot. flickr/CCChucky_PS

fot. flickr/CCChucky_PS

fot. flickr/CCChucky_PS

Twórcy aplikacji pocztowej od Dropboxa postanowili zawalczyć o rynek użytkowników Androida. Udostępniono już odpowiednią wersję tej aplikacji, w dodatku ze specjalną funkcją auto-swipe, której póki co nie odnajdziemy jeszcze w wersji dla urządzeń iOS.

Mailbox, czyli bardzo chwalony klient pocztowy dla urządzeń iOS, doczekał się w końcu wersji na Androida. Aplikacja ma formę skrzynki pocztowej dostosowanej do parametrów systemowych oprogramowania spod znaku zielonego robota. Mailbox można obsługiwać w tradycyjny sposób lub za pośrednictwem gestów, co znacząco przyśpiesza operacje dokonywane na e-poczcie. Interfejs jest przy tym bardzo intuicyjny i minimalistyczny a sama aplikacja może teraz stanowić poważną konkurencję dla klienta poczty Gmail na urządzenia mobilne.

Mailbox sprawdza nasze maile w chmurze, dlatego wciąż ograniczony jest do kont Gmail i iCloud (w powiązaniu oczywiście także z chmurą Dropboxa), ale twórcy zapowiadają rozszerzenie o kolejnych dostawców pocztowych. Poza tym klient pocztowy od Dropboxa ma jeszcze jedną istotną cechę, która może przekonać użytkowników do siebie – funkcję auto-swipe.

Inteligenty program pocztowy, aby nie tracić czasu

Nowa wersja na Androida posiada dość oryginalny system zarządzania wiadomościami, który ma być wkrótce wprowadzony również na urządzenia iOS. Mowa o Auto-swipe, który zapamiętuje nasze zachowania na poczcie i dzięki temu nie informuje o nieistotnych mailach, które notorycznie wyrzucamy do śmieci. Opcja wyda się szczególnie przydatna dla tych, którym nie chce się anulować subskrypcji, a za każdym razem odruchowo kasują wiadomości. Od teraz Mailbox zapamięta to zachowanie i nie będzie nawet informował o pojawieniu się tego typu wiadomości. Automatyczne filtrowanie maili z pewnością usprawni i przyśpieszy przeglądanie poczty.

fot. play.google.com

fot. play.google.com

Wersja komputerowa

Dropbox zapowiedział ponadto, że Mailbox ma się pojawić również w wersji desktopowej, w tym w pierwszej kolejności dla OS X. Nie ujawniono jednak więcej szczegółów na ten temat. Na naszych oczach rośnie nareszcie poważny konkurent dla Google’a.

Mailbox dla Androida można pobrać ze sklepu Google Play.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.