Domowy asystent, który odpowie na pytania dotyczące Twojego zdrowia

techcrunch.com

Amazon Alexa oferuje już ponad 10 tys. różnych funkcji, przydatnych podczas codziennych czynności. Teraz dodatkowo, jego użytkownicy będą mogli zwrócić się z prostym pytaniem dotyczącym zdrowia. Urządzenie potrafi udzielać odpowiedzi na temat kilku typowych schorzeń.

Alexa jest domowym asystentem, pomagającym w szybkim zapoznaniu się z informacjami, takimi jak prognoza pogody, wyniki sportowe i tym podobne. Firma, dzięki współpracy z WebMD Health Corp, stworzyła funkcję, dzięki której możemy również poznać odpowiedź na proste pytania dotyczące zdrowia. Przede wszystkim, jest to o wiele szybsza metoda niż korzystanie z wyszukiwarki Google. Głośnik Amazon Echo wyposażony w cyfrowego asystenta Alexę może doradzać, jak leczyć powszechnie znane dolegliwości. Oczywiście nie zastąpi to wizyty u prawdziwego lekarza, ale może okazać się bardzo przydatne w życiu codziennym.
Niestety Alexa nie ma wbudowanego języka polskiego. Można się z nią komunikować jedynie po angielsku i niemiecku.

Co jest wyjątkowego w asystencie domowym?

Asystent domowy pomaga przede wszystkim sprawniej wykonywać codzienne czynności. Zwykle ma postać głośnika, a dzięki wyposażeniu w łącze internetowe, komunikuje się z innymi urządzeniami w naszym domu. Słowo- klucz uaktywnia urządzenie, które nasłuchuje i wykonuje komendy. Na rynku istnieje już kilka tego typu narzędzi, ale niestety wciąż nie obsługują języka polskiego.

L.U.C.Y.

Wyglądem przypomina gigantycznych rozmiarów tablet, a po podłączeniu do wifi przyjmuje rolę asystenta z wbudowaną kamerą. Rozpoznaje wszystkich domowników i dzięki temu jest w stanie wyświetlać spersonalizowane informacje dla konkretnego domownika. Z L.U.C.Y można komunikować się w sposób głosowy lub poprzez interfejs dotykowy. Posiada funkcję sprawdzenia pogody, sporządzenia notatek, odczytania bieżących wiadomości, odtwarzania muzyki, a także uruchomienie monitoringu, zasłonienie żaluzji oraz włączenie telewizora.

l.u.c.y

amazon.com

Google Home

Jego głównym zadaniem jest organizacja cyfrowego życia domu. Tak jak L.U.C.Y posiada funkcje sporządzania notatek, włączania muzyki itp. Ponadto przypomni o ważnych wydarzeniach, sprawdzi potrzebne nam informacje oraz np. zamówi bilet na koncert. Producenci podkreślają, że Google Home wyróżnia się szczególną funkcjonalnością i jeszcze większa intuicją.

store.google.com

store.google.com

Niewątpliwie domowi asystenci przebili się już do powszechnej świadomości, więc może wkrótce staną się nieodłączną częścią naszego życia. Tego typu urządzenia przede wszystkim są pomocne w zarządzaniu domem – pozwalają na kontrolowanie nie tylko różnych sprzętów, ale i domowych instalacji.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.