Dla miłośników gór: parki narodowe w jednej aplikacji

fot. © olly - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © olly - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © olly – bank zdjęć Fotolia.com

Fani górskich wędrówek mają do dyspozycji ciekawą aplikację, która pozwoli im między innymi na dokumentowanie tego, którym szlakiem już szli oraz opublikowanie swoich postępów na portalach społecznościowych.

Baza ośmiu parków narodowych

Zdoywacz.pl, źródło: paly.google.com

Zdoywacz.pl, źródło: paly.google.com

Zdobywacz.pl, bo tak nazywa się nowa aplikacja stworzona przez firmę Zdobywacz, to program, którym mogą zainteresować się osoby lubiące wędrować po polskich górach. W jego zasobach znajdują się bowiem mapy ośmiu parków narodowych: Babiogórskiego, Tatrzańskiego, Bieszczadzkiego, Pienińskiego i Gorczańskiego, Karkonoskiego, Magurskiego oraz Gór Stołowych. Ponadto twórcy umieścili w aplikacji dwa szlaki górskie: po Tatrach i Sudetach. Wszystkie mapy dostępne są offline.

W założeniu Zdobywacz.pl ma pomagać w wyborze odpowiednich tras, upraszczać ich pokonywanie oraz przede wszystkim pozwalać na zapisywanie przebytych już szlaków. Dzięki temu wiadomo będzie, jak długą trasę pokonaliśmy i ile czasu nam to zajęło. Co więcej, każde tego typu osiągnięcie można udostępnić na Facebooku i tym samym pochwalić się znajomym – wielka niebieska ikona umieszczona w dolnej części ekranu nie pozwala zapomnieć o takiej możliwości.

Oprócz wymienionych już funkcji, Zdobywacz.pl wskazuje, w którym konkretnie miejscu właśnie się znajdujemy oraz zapisuje wszystkie dotąd pokonane trasy. Wystarczy jedno kliknięcie, by przypomnieć sobie, gdzie i kiedy byliśmy.

Aplikacja działa na razie tylko w systemie Android 4.0. oraz nowszym. Jeśli więc posiadacie spełniające te wymagania urządzenie mobilne i chcecie zastąpić tradycyjne mapy, które do tej pory towarzyszyły wam podczas górskich wędrówek, powinniście wypróbować Zdobywacz.pl.

W sklepie Google Play program został pobrany już kilka tysięcy razy. Przeważają dość pozytywne opinie, jednak użytkownicy skarżą się na trudności związane z niemożnością pobrania map czy też zbyt małą czcionką, która utrudnia ich poprawne odczytywanie.

Darmową aplikację pobierzecie tutaj.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.