Disney+ w Polsce. Wiemy, ile zapłacimy za usługę w naszym kraju

disney+

źródło: shutterstock.com

Czekaliśmy, czekaliśmy i wszystko wskazuje na to, że najwyraźniej się doczekaliśmy. Najpewniej już niedługo również nasz kraj będzie cieszył się filmami, które oferuje platforma Disney+. Jako jedni z pierwszych znamy już cenę za tę usługę w Polsce.

Disney+ w Polsce

Od kilku dni w sieci wrze na temat wprowadzenia usługi Disney+ do Polski. Nikt natomiast nie posiadał do tej pory szerszych informacji na temat kosztów, jak i daty, kiedy możemy spodziewać się wejścia platformy na nasz rynek. My, przez zupełny przypadek, poznaliśmy nieco więcej szczegółów w tej sprawie. I wszystko wskazuje na to, że już niebawem będziemy mogli cieszyć się z tej usługi w naszym kraju. Jednak skąd mamy tę pewność, jak również informacje o tym, ile będzie wynosił koszt usługi?

Nie tak dawno, jeden z członków naszej redakcji dostał taką oto wiadomość:

screen maila z informacją na temat kosztów abonamentu

źródło: zrzut ekranu

Jasno z niego wynika, że miesięczny koszt abonamentu będzie wynosił 34,99 zł. W jaki sposób nasz kolega wszedł w posiadanie tejże informacji? Kilka miesięcy temu, mężczyzna założył usługę Disney+, korzystając z niemieckiej karty (Vivid). Założenie konta w tym przypadku, nie wiązało się jednak z chęcią przedłużenia w tamtym momencie. Czekał on na moment, gdy odnowienie “będzie się opłacało”, biorąc pod uwagę filmy, które tam się pojawią. I chociaż do tego miejsca historia brzmi zwyczajnie, najważniejsze z punktu widzenia informacji jest to, co wydarzyło się później. Otóż, w momencie gdy członek naszej redakcji chciał przedłużyć usługę, płatność nie była już pobierana z niemieckiej karty, a opłata została pobrana za pomocą Apple ID, bez wiedzy i zgody mężczyzny. I to… w polskiej walucie. Oznacza to, że system rozpoznał Polskę, jak kraj, gdzie usługa jest już dostępna.

Co ciekawe, gdy postanowił obejrzeć jeden z filmów oferowanych przez Disney+, po zakończonym seansie pojawił się komunikat, że owa usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce oraz informacja o błędzie. Tym samym, Apple zwróciło opłatę za opłacony miesiąc subskrypcji, ponownie na konto użytkownika, w tym przypadku członka naszej redakcji.

Co to oznacza?

Tylko dobre wieści. Już niebawem będziemy cieszyć się możliwością korzystania z platformy Disney+. W dodatku za jedyne 34,99 złotych miesięcznie. A jak pokazuje błąd, który przytrafił się naszemu koledze, wszystko jest gotowe na to, aby dołączyć do reszty krajów, gdzie Disney+ jest już dawno dostępny. Nie wiemy jak Wy, ale my czekamy na ten dzień z niecierpliwością.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.