Discover – nowa aplikacja od Facebooka, która pozwoli Ci przeglądać bezpłatnie internet

źrodło: shutterstock.com

Kto z nas nie marzy o przeglądaniu stron internetowych bez dodatkowego pakietu internetu? No właśnie! A Facebook testuje teraz aplikację o nazwie Discover, która może to marzenie urzeczywistnić.

Discover w fazie testów

Facebook postanowił stworzyć nową aplikację Discover, która obecnie znajduje się w fazie testów. Pozwoli ona odwiedzić dowolną stronę internetową z ograniczeniem danych. Co prawda, my jak Polska zapewne jeszcze trochę na nią poczekamy. Aktualnie jest ona bowiem testowana w Peru, gdzie jest Free Basics i współpracuje z wybranymi sieciami telekomunikacyjnymi. W praktyce oznacza to zapewnienie przez nich bezpłatnego dostępu do limitu danych użytkownikom aplikacji Discover. Ci natomiast, mogą użyć ich do przeglądania stron internetowych za darmo. Niestety, nie dotyczy to wszystkich danych, zwłaszcza tych intensywnych, takich jak audio czy video, ponieważ do tego rodzaju obsługi jest ich po prostu za mało. Natomiast jak czytamy w serwisie thenextweb.com, menadżer aplikacji, Yoav Zeevi, mówi o tym, że pomoże ona przeglądać treści w internecie wtedy, gdy nasze dane w telefonie zostaną wykorzystane, a dodatkowo ułatwi zachowanie ciągłości bycia w sieci i kontaktu z najbliższymi.

Ulepszenie programu Free Basic?

Właśnie w ten sposób traktuje swoją aplikację Facebook, o czym na swoim Twitterze poinformowała The Web Fundation.

W dodatku, w nadchodzących tygodniach gigant mediów społecznościowych planuje rozszerzyć proces wdrażania aplikacji o inne kraje, takie jak: Tajlandia, Filipiny i Irak. I chociaż całość budzi zastrzeżenia w kwestii zachowania neutralności sieci, Facebook nie boi się stawiać kolejnego kroku do przodu. Twierdzi też, że wszystko okaże się w praktyce, a tym samym udowodni, że aplikacja Discover jest godna zaufania.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.