Czy możesz usunąć aplikacje z Apple TV?

źródło: shutterstock.com

Apple TV szturmem podbija serca miłośników giganta i telewizji. Również pojawia się coraz więcej aplikacji dostosowanych do tego rozwiązania technologicznego. Tylko co zrobić, gdy zainstalujemy ich zbyt wiele? Czy da się je usunąć?

Czy można usunąć aplikacje z Apple TV?

Tak, możesz tego dokonać, wybierając odpowiednią aplikację i naciskając przycisk na pilocie. W tym przypadku wystarczy, że na pilocie z touchpadem wybierz jego środkową część. Następnie wybierz guzik Play/Pauza, pojawią ci się dwie opcje: usuń lub ukryj.

źródło: businessinsider.com

Kolejny komunikat powinien być pytaniem o to, czy aby na pewno chcesz zrezygnować z możliwości korzystania z tej aplikacji. Niestety, nie mogą tego zrobić wszyscy, gdyż opcja ta jest dostępna tylko dla nowszych modeli Apple TV. Oznacza to, że każdy kto posiada model starszy niż Apple TV 4K i Apple TV HD nie może ani ukrywać, ani usuwać, a nawet pobierać nowych aplikacji. Jednak pamiętaj, że gdy usuniesz aplikację, nie będzie się ona już pojawiała na ekranie głównym.

A co, gdy usunę daną aplikację?

Nowe modele Apple TV umożliwiają ponowne pobranie aplikacji. Oznacza to, że zwalniając miejsce poprzez pozbycie się konkretnej aplikacji, możesz w każdej chwili pobrać ją ponownie. Być może ten proces nie wydaje się być skomplikowany, ale warto o tym wspomnieć. Powód? Fani Apple TV nie są przyzwyczajeni do tej nowej funkcji i być może nie wiedzą co stanie się z ich aplikacjami. A skoro my wiemy to dlaczego nie podzielić się taką informacją? Tym bardziej, że pytań na ten temat wciąż pojawia się bardzo dużo.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.