Czego możemy się spodziewać po nowym iPhonie 12?

źródło: shutterstock.com

Chociaż premiera najnowszego iPhone 12 będzie dopiero za dwa lub 3 miesiące, już dziś w sieci można znaleźć informacje na temat najnowszego sprzętu od Apple’a. Oto czym zaskoczy nas w tym roku producent popularnego jabłuszka.

Wygląd nowego iPhone’a

Półokrągły? Nie! Nowy iPhone będzie przypominał swoje starsze modele, m.in. iPhone 5 i iPhone 5s. Doskonale pokazują to zdjęcia, które ostatnio wyciekły do internetu na jednym z forów.

źródło: macrumors.com

Wyświetlacze mają mieć różne wielkości. Podobnie jak w poprzednich modelach, wszystko będzie zależało od wersji oraz ceny urządzenia. Do wyboru będziemy mieć 4 modele:

  • iPhone 12 – z dwoma aparatami z tyłu oraz wyświetlaczem 5,4 cala
  • iPhone 12 Max – również z dwoma aparatami, ale z wyświetlaczem 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro – 3 aparaty i wyświetlacz 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro Max – 3 aparaty i wyświetlacz 6,7 cala

źródło: macrumors.com

Z istotniejszych kwestii, w nowym modelu znajdziemy także Notch i ponownie przycisk home, za którym wielu użytkowników tęskniło. Aparaty natomiast mają nie wystawać, a komponować się dobrze z pozostałą częścią modelu telefonu.

Znane nam dane techniczne

Co do aparatu, na pewno nie będzie on zbytnio odbiegał od wcześniejszego modelu, czyli iPhone’a 11. Sam wyświetlacz będzie również wyposażony w technologię OLED. Pozostanie też złączę lightning, natomiast znacznej poprawie ma ulec bateria nowego iPhone’a 12, o której mówi się, że ma zaskoczyć niejednego konesera jabłuszka. Co do pamięci, w tym przypadku w tańszych modelach ma ona wynosić od 128 GB w górę. W tych droższych zaś, prawdopodobnie zostanie powiększona nawet do 1 TB, czyli podobnie jak to ma miejsce w iPadach giganta. Z tyłu telefonu możemy też liczyć na czujnik LIDAR. Apple postanowiło ulepszyć też Face ID. Od teraz powinno ono być szybsze i czulsze, niż w przypadku poprzedników. No i na koniec istotna kwestia – iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max mają zostać wyposażone w możliwość obsługiwania technologii 5G. Jest to na pewno coś, na co wielu technologicznych maniaków w iPhoneach oczekiwało.

Cena i braki w pudełku

Ceny urządzenia również wyciekły do internetu. Wiemy już, że nie będą one znacznie odbiegać od tej kwoty, którą musielibyśmy przeznaczyć na starszy model, czyli iPhone 11. Oto i one:

  • iPhone 12 – 549$
  • iPhone 12 Max – 649$
  • iPhone 12 Pro 5G – 999$
  • iPhone 12 Pro Max 5G – 1099$

Niestety krążą też plotki mogące zmartwić wielbicieli słuchawek od Apple’a. Mówi się bowiem, że w pudełku od najnowszego iPhone nie zobaczymy żadnych słuchawek, zarówno AirPods, ani EarPods, jak i…ładowarki. Jak więc łatwo wywnioskować, gigant może liczyć na wzrost sprzedaży tych akcesoriów w przyszłym roku.

To wszystko co wiemy do tej pory. Wciąż kilka istotnych kwestii nie jest nam znanych, ale czekamy na nie z zapartym tchem. Premiera ma być już we wrześniu, chociaż pandemia może mocno pokrzyżować wstępne plany organizacyjno-pordukcyjne. Kto wie? Może Apple zaskoczy nas czymś jeszcze?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.