Co łączy Androida i iPhone’a?

fot. Michele Ursino/CC/Flickr

fot. Michele Ursino/CC/FlickrCzym różnią się użytkownicy iPhone’a od właścicieli telefonów z Androidem? Okazuje się, że niczym – preferencje obu grup są podobne jeśli chodzi o aplikacje i najczęściej ściągają te stworzone przez Google, Niewielką różnicę jednak stanowi fakt, że więcej urządzeń na swoje urządzenia pobierają użytkownicy Androida. 

Nielsen opublikował zestawienie najpopularniejszych tegorocznych aplikacji na iOS oraz Androida. Najciekawsze jest to, że – niezależnie od typu oprogramowania – użytkownicy zarówno iPhone’ów, jak i telefonów z zainstalowanym Androidem, najchętniej wybierają produkty Google. W przypadku Androida w 2012 roku najchętniej pobieranym programem mobilnym był Gmail, natomiast użytkownicy iPhone’ów sięgali po Mapy.

Drugie miejsce to Google Search w przypadku Androida, natomiast w zestawieniu iPhone’a pozycję wicelidera zajmuje Facebook, który z kolei znajduje się na trzeciej pozycji wśród aplikacji przeznaczonych na system Android. W przypadku iOS, trzecie miejsce znów okupuje aplikacja od Google – YouTube.

Ciekawie również kształtują się liczby dotyczące pobrań aplikacji w 2012 roku. Użytkownicy iPhone’ów ściągnęli Mapy ponad 30 mln razy. Pozostałe aplikacje na system iOS notują już wyniki znacznie poniżej granicy 30 mln pobrań. Inaczej sytuacja rysuje się w przypadku Androida. W tym zestawieniu aż cztery aplikacje przekroczyły barierę 40 mln pobrań.

Najpopularniejsze aplikacje na iPhone'a i Androida w 2012 roku / fot. businessinsider.com


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.