Ciekawe akcesoria do telefonu. Co warto kupić?

Smartfon z dodatkowym obiektywem

źródło: shutterstock.com

Choć nowoczesne smartfony oferują naprawdę wiele możliwości, to wciąż są obszary, w których możemy chcieć coś poprawić. Z pomocą przychodzą nam wszelkiego rodzaju akcesoria do telefonów. Na które fajne gadżety do telefonu warto zwrócić uwagę?

Smartfony są samodzielnymi urządzeniami, ale rzadko kiedy korzystamy z nich bez choćby najmniejszych dodatków. Do telefonu dokupujemy zgrabne etui, na ekranie umieszczamy szkło hartowane, a do tego wyposażamy się w słuchawki bezprzewodowe i w kabel USB. Bardzo często sięgamy też po takie przydatne akcesoria jak uchwyt samochodowy, powerbank lub selfie stick. Część z nich jest niemal niezbędna podczas codziennego użytkowania telefonu, pozostałe są miłym dodatkiem, uprzyjemniającym korzystanie ze smartfona. Jednak producenci akcesoriów do telefonów nie poprzestają na podstawowych rozwiązaniach i oferują pomysłowe, a nawet zaskakujące gadżety do telefonu.

Fajne gadżety do telefonu

Na pierwszy ogień rzucamy prawdziwy gadżet hi-tech, czyli laserowy, hologramowy projektor klawiatury z bluetooth. Co to takiego? To niewielkie urządzenie, które wyświetla laserową klawiaturę na dowolnej płaskiej powierzchni. Dzięki sparowaniu z wybranym urządzeniem mobilnym służy jako klasyczna klawiatura. A to wszystko dzięki licznym punktom rozpoznawania, które wychwytują ruchy dłoni. Warto wiedzieć, że projektor może też służyć jako powerbank, co czyni go urządzeniem wielofunkcyjnym.

Niezwykle praktycznym gadżetem może się okazać solarna ładowarka. Cześć z nich pozwala ładować telefon, inne dodatkowo gromadzą energię, przybierając rolę powerbanków. Dzięki nim nie trzeba się martwić o rozładowanie urządzenia, bo miniaturową elektrownię słoneczną możemy mieć zawsze przy sobie. To idealny gadżet dla tych, którzy często przebywają w miejscach, w których trudno o dostęp do energii elektrycznej.

Biorąc pod uwagę ciekawe akcesoria do telefonu, nie możemy pominąć przenośnej drukarki do smartfonów. Lekkie i małe urządzenia są zaprojektowane tak, by umożliwiać natychmiastowe drukowanie zdjęć. Czy może być lepszy gadżet na imprezę lub wycieczkę z przyjaciółmi?

Pozostając w temacie zdjęć, musimy wspomnieć o dwóch gadżetach, które ucieszą miłośników fotografowania. Pierwszy z nich to dodatkowe obiektywy do smartfonów. To właśnie one potrafią zrekompensować dość słabe możliwości sprzętowe telefonów i tym samym wykorzystać całych ich potencjał, który drzemie głównie w oprogramowaniu.

Drugim akcesorium jest stabilizator elektroniczny do smartfona, który świetnie sprawdzi się między innymi do nagrywania materiałów wideo. Oczywiście stabilizatory nie są gadżetem nowym, ale producenci akcesoriów wprowadzają coraz to nowe innowacje, na przykład stabilizatory na kółkach!

Fajne gadżety do telefonu to również teleobiektywy pełniące funkcję lunety, a nawet teleskopu, a także obiektywy powiększające, przemieniające smartfon w mikroskop. Oczywiście dzięki nim możemy też robić nietypowe zdjęcia.

Pomysłowe gadżety do telefonu

Jakie jeszcze ciekawe akcesoria do telefonu warto mieć pod ręką? Przydatnym gadżetem może okazać się uchwyt na szyję do smartfona. Umożliwia on wygodne korzystanie z wielu funkcji telefonu, takich jak oglądanie filmów lub udział w wideorozmowie, bez użycia rąk. Uchwyt sprawdza się też doskonale jako statyw. Jakie jeszcze gadżety do telefonu mogą być interesujące? Inspekcyjna kamera endoskopowa USB albo projektor hologramów 3D.

Miłośnicy wykonywania selfie mogą z kolei wyposażyć się w nakładaną na telefon lampkę, która dużo skuteczniej niż wbudowane lampy, oświetla twarz w każdych warunkach. Regulacja natężenia i odcieni światła mogą wznieść wykonywanie selfie na wyższy poziom.

Więzienie dla smartfonów

Wszystkie ciekawe akcesoria do telefonu zachęcają, by z niego jak najczęściej korzystać. Jest jednak jeden gadżet, który działa dokładnie odwrotnie. Mowa o więzieniu dla telefonów! Telefon rozprasza Cię w nauce lub w pracy? Zaaresztuj go na kilka godzin, a kluczyk możesz dać na przechowanie komuś bliskiemu.

Jak wskazaliśmy powyżej, w zależności od potrzeb i zainteresowań możemy znaleźć wiele pomysłowych gadżetów do smartfona.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.