Chcesz nauczyć się programować i masz Maca? Apple Ci w tym pomoże!

źródło: shutterstock

Masz Maca i chcesz nauczyć się programowania? Jeżeli tak to firma Apple własnie wprowadziła nową aplikację, która pomoże Ci spełnić marzenie. Jak się nazywa i w jakim stopniu Twoje umiejętności wzrosną?

Swift Playgrounds

źródło: apps.apple.com

Tajemnica nazwa Swift Playgrounds to nic innego jak aplikacja wydana przez firmę Apple, aby pomóc w nauce programowania każdemu, kto jest w posiadaniu Maca. Po raz pierwszy, pojawiła się ona w 2016 roku i wówczas była dostępna jedynie na iPada. Jej celem było zachęcenie dzieci do nauki programowania . Została wydana w Catalyst, aby ułatwić użytkownikom napisanie jednej aplikacji na Maca i iPada. W opisie aplikacji znajdziemy również informację, że jest ona dla wszystkich, nawet jeżeli nie znają kodów programowania.

Czy trzeba mieć umiejętności?

Jak już pisaliśmy wyżej, aplikacja pierwotnie została stworzona z myślą o dzieciach. Dlatego też, każdy, kto nigdy nie miał do czynienia z programowaniem, powinien sobie dać radę z ta aplikacją. Uczy ona programowania krok po kroku i pokazuje w jak szybki sposób można stworzyć aplikację. Jeżeli zatem jesteś szczęśliwym posiadaczem Maca, możesz z powodzeniem pobrać tę aplikację z App store.

Pobierz aplikację 


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.