BMW łączy samochody z aplikacją mobilną

fot. youtube.com

Co prawda samojezdne samochody jeszcze nie opanowały naszych ulic i raczej przez jakiś czas nie opanują, jednak BMW zaproponowało mobilną aplikację pomagająca w zarządzaniu samochodem. I naszym czasem.

Aplikacja nie została jeszcze oficjalnie wydana, jednak i tak zapowiada się całkiem dobrze. Na targach najnowszych technologii CES w Las Vegas ta niemiecka marka samochodów pokazała, w którym kierunku będzie zmierzał nie tylko koncern BMW, ale cała światowa motoryzacja.

Już od jakiegoś czasu BMW sukcesywnie przedstawia nowe możliwości łączenia się z własnym samochodem za pomocą internetu. W ramach dużego projektu BMW ConnectedDrive, producent co jakiś czas przedstawia nowe możliwości. Jeszcze kilka lat temu nowinką technologiczną była funkcja iDrive, która za pomocą jednego joysticka umożliwiała sterowanie komputerem pokładowym na pokładzie samochodu. Teraz za pomocą tej samej funkcji możemy sterować komputerem pokładowym, nawigacją, telefonem, łączyć się i korzystać z internetu oraz skorelować z naszym samochodem wszystkie urządzenia elektroniczne jakich używamy na co dzień. Połączenie tych możliwości z wieloma systemami odpowiadającymi za bezpieczeństwo na drodze, czyni ze współczesnych samochodów naprawdę bezpieczną formę podróżowania.

Mobilnie sterowany samochód

Nową erę w technologiach mobilnych wykorzystywanych na szeroką skalę w samochodach zapoczątkowało rozpoczęcie produkcji pojazdów BMW serii i. Te hybrydowe pojazdy od samego początku miały być połączeniem ekologicznego, futurystycznego pojazdu z najnowszą technologią komunikacji. I tak, dzięki odpowiedniej aplikacji, właściciele samochodów BMW posiadających odpowiednią funkcję, mogą za pomocą smartfona sterować klimatyzacją, ogrzewaniem postojowym, włączyć lub wyłączyć alarm czy zamknąć swój samochód. Przedstawiona niedawno aplikacja pozwala dodatkowo sprawdzać stan naładowania baterii w samochodzie oraz ilość kilometrów, które możemy pokonać na zmagazynowanej energii. W dodatku możemy zaplanować nasz dzień, sprawdzić miejsca, w które musimy się udać pod kątem najbardziej optymalnego sposobu dotarcia do celu. W dodatku, z tej aplikacji możemy korzystać zarówno na tablecie, smartfonie, smartwatchu czy telewizorze. A stąd już niedaleko do możliwości przywoływania naszego samochodu na parkingu oraz do wydawania mu poleceń, np. zawiezienia do pobliskiego sklepu.

Co prawda przeglądając opinie niektórych użytkowników dotychczasowych inteligentnych rozwiązań w samochodach bawarskiej marki, można uznać, że nie do końca dopracowano pewne rozwiązania, ale w takim tempie zmian i nowości, zapewne i te niedogodności uda się producentowi wyeliminować.

Jeżeli chcecie trochę pomarzyć (a może macie taki inteligentny samochód) możecie zerknąć na film poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=uZqWP_xmtI4#t=285


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.