Błąd w iPhone’ach utrudniający dostęp do wiadomości

fot. CC0 Public Domain

fot. CC0 Public DomainOstatnim czasem co rusz słychać o błędach i wpadkach różnych koncernów. Microsoft już nas nie dziwi, Facebook też przestaje. Tym razem padło jednak na Apple.

Niedawno Reddit wykrył błąd w korzystaniu z systemu iOS, a dokładniej z dostępu do naszych wiadomości. Może się zdarzyć, że przy próbie otworzenia naszej skrzynki z wiadomościami, telefon uruchomi się ponownie. Po ponownym uruchomieniu mamy już dostęp do naszych wiadomości, jednak otrzymujemy dosyć dziwną, napisaną w części po arabsku wiadomość:

apple-crash

Jest to tym razem złośliwy żart, który ma utrudniać korzystanie z urządzeń Apple ich użytkownikom. Na szczęście, wysłanie odpowiedzi nadawcy załatwia sprawę. Niby niewielkie utrudnienie, ale z dużą dawką złośliwości. Czy będzie jakaś oficjalna reakcja Apple, nie wiadomo.

Coraz częściej słychać o błędach i wpadkach różnych producentów sprzętu i oprogramowania, jednak jak wiadomo wraz z postępem techniki i technologii, swoją działalność rozwijają hakerzy, crakerzy i tym podobni ludzie, którzy może pieniędzy z tego nie mają, ale zabawę na pewno tak. Szczęście w nieszczęściu, że w tym przypadku nie jest to trudne do usunięcia.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.