Blackphone – najbezpieczniejszy telefon za 629$

phone-dimensions

phone-dimensions
Blackphone – czyli najbezpieczniejszy telefon zadebiutuje na rynku już za kilka dni. Telefon ma zapewnić nam prywatność i bezpieczeństwo. Smartfon posiada system operacyjny Android PrivatOS oraz pakiet narzędzi bezpieczeństwa. Jak prezentuje się urządzenie?

O Blackphone pisaliśmy już wcześniej tutaj. Urządzenie stworzone zostało przez firmy: Silent Circle, która jest odpowiedzialna za stworzenie oprogramowania oraz firmę Geeksphone odpowiedzialną za hardware. Blackphone posiada 4.7 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 px z HD IPS, 1GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Wyposażony jest w procesor Tegra 4i, baterię 2000 mAh i dwa aparaty: główny, posiadający 8 Mpix oraz przedni z 5 Mpix. Poza tym znajdziemy w nim również Bluetooth, Wifi, LTE czy GPS.

Całość oparta jest na systemie Android PrivatOS z dodatkowymi zabezpieczeniami, dbającymi o prywatność użytkownika. Używając Blackphone’a możemy anonimowo przeglądać strony internetowe, szyfrować wiadomości oraz książkę telefoniczną czy korzystać z bezpiecznej, szyfrowanej chmury. Prócz tego smartfon zaopatrzony został także w funkcje zdalnego wymazywania danych z telefonu w przypadku jego zgubienia bądź kradzieży.

blackphone_screenshot_1-horz

fot. https://www.blackphone.ch/

W dzisiejszych czasach telefon, który gwarantuje nam pełną prywatność jest z pewnością strzałem w dziesiątkę. Pierwsza wypuszczona partia sprzedała się w błyskawicznym tempie. Telefon można kupić za 629 dolarów, póki co jedynie w oficjalnym sklepie. Aktualnie na stronie widnieje informacja, że telefony zostały wyprzedane, jednak niedługo magazyny powinny zostać uzupełnione.

szkolenie content marketing B2B Kraków

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.