Bankowość mobilna, płatności oraz m-commerce w jednej aplikacji

fot. © style-photography.de - Fotolia.com

fot. © style-photography.de - Fotolia.com

fot. © style-photography.de – Fotolia.com

Wizja posiadania aplikacji ułatwiającej codzienne życie napawa sporym optymizmem. Zwłaszcza jeśli chodzi o dziedziny, w których załatwienie czegokolwiek wiązało się z wykonaniem niezliczonej liczby operacji. Co w tym zakresie zagwarantuje nam Superwallet?

Nowe spojrzenie na rynek m-commerce

fot. eleader.pl

fot. eleader.pl

Firma eLeader stworzyła aplikację, będącą nową generacją mobilnych portmonetek. Idea projektu uderza głównie w banki i dużych operatorów – to właśnie te instytucje stanowią target programu i drogę dotarcia do klienta końcowego, czyli nas. Dlaczego banki miałyby wykorzystać aplikację? Odpowiedź jest prosta, mobilna portmonetka swoim zastosowaniem wyprzedza aplikacje bankowości mobilnej poprzez rozszerzenie jej o płatności mobilne oraz m-commerce. Decyzja o stworzeniu programu oraz pomysł połączenia trzech segmentów rynku finansowego w jednej aplikacji został poparty badaniami SAP. Blisko 12,5 tys. użytkowników z 17 krajów wypowiedziało się na temat ich oczekiwań co do trendów sektora zakupów, telekomunikacji oraz operacji finansowych.

Jedna aplikacja, raz wprowadzone dane, jedno kliknięcie

Twórcy zapewniają, że właśnie tak wyglądać ma korzystanie z aplikacji, co z pewnością przełoży się na bezpieczeństwo naszych środków pieniężnych. Zniknie obowiązek rejestrowania się z osobna w każdym “sklepie”, a konieczność podawania numeru karty zostanie zastąpiona (w zależności od specyfiki banku) prostszą formą weryfikacji, np. przypisanym kodem PIN. Aplikację należy postrzegać przede wszystkim jako zintegrowany ekosystem ułatwiający korzystanie z usług, dokonywanie zakupów oraz płatności w ekspresowym tempie z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa.

Już niedługo jeden z polskich banków ogłosi możliwość korzystania z aplikacji wśród grona swoich klientów. Jest to jednak tylko początek, przyszły rok ma być kluczowy dla rozpowszechnienia się aplikacji na naszym rynku.

Czy dzięki aplikacji Superwallet sprzedaż tradycyjnych portfeli spadnie? Dowiemy się tego już wkrótce.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.