Balans kolorów w Apple TV – jak z tego korzystać?

widok telewizora z włączonym Apple TV, na tle białej ściany z kolorowym oświetleniem

źródło: shutterstock.com

Spring Loaded to konferencja, na której ostatnio Apple przedstawiło swoje nowości. Wśród nich, pojawił się nowy model Apple TV 4K, gdzie została pokazana opcja balansu kolorów. W jaki sposób możemy z niej skorzystać?

Balans kolorów w AppleTV

Opcja kalibracji balansu kolorów wbrew pozorom wcale nie jest tak aż tak trudna do ustawienia. A jak twierdzą eksperci, warto to zrobić, aby zwiększyć swoją przyjemność z oglądania Apple TV. Po ustawieniu balansu koloru, obraz ma bowiem wydawać się bardziej realistyczny. Warto jednak wspomnieć, że w tym celu potrzebujemy iPhone’a z Face ID. Dodatkowo, powinniśmy zaktualizować nasz Apple TV do tvOS 14.5 i nie korzystać z opcji balansu kolorów, przy włączonym Dolby Vision. Jeżeli nie spełnimy tych warunków – nowa opcja nie zadziała. A my, nie będziemy mogli cieszyć się doznaniami wizualnymi.

źródło: macrumors.com

Jak to zrobić?

Jeżeli spełniasz wymienione przez nas wyżej warunki, możemy teraz przejść do konkretów. Aby uruchomić opcję balansu kolorów, powinniśmy przybliżyć naszego iPhone’a do ekranu telewizora i wejść w Ustawienia. Kolejny krok to wybranie opcji Balans kolorów. Przez dalsze etapy, powinno przeprowadzić nas samo Apple TV, aż w końcu dostaniemy na naszego iPhone’a zgodę na kalibrację. Gdy tak się stanie, powinniśmy skierować kamerę do Face ID w stronę ekranu TV. Powinien on wówczas zacząć migać serią kolorów. Zadaniem telefonu będzie odczytanie barw i porównywanie ich ze standardowymi profilami kolorów. Kiedy cały proces dobiegnie końca, otrzymamy stosowne powiadomienie. Całość, idealnie obrazuje również poniższy film wideo, do którego obejrzenia serdecznie Was zapraszamy.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.